Президент відповів на петицію про запровадження статевого виховання в українській освіті
Президент відповів на петицію про запровадження статевого виховання в українській освіті
Президент України Володимир Зеленський звернувся до уряду з проханням опрацювати пропозиції, викладені у петиції щодо впровадження обов'язкового статевого виховання в систему освіти України. Про це йдеться у відповіді на петицію, яка зібрала понад 25 тисяч підписів.
У своїй відповіді президент подякував за активну громадянську позицію усім, хто долучився до петиції.
Він нагадав, що питання державної політики в сфері освіти не належить до його конституційних повноважень.
«Конституція України зобов’язує мене діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Так, відповідно до статті 116 Конституції України, статті 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», пункту 2 статті 5 Закону України «Про освіту» державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування», — йдеться у відповіді.
Попри це, президент погодився, що державна політика в освіті повинна задовольняти потреби людини і суспільства.
«Згідно із пунктом 3 статті 5 Закону України «Про освіту» державна політика у сфері освіти формується і реалізується на основі наукових досліджень, міжнародних зобов'язань, вітчизняного та іноземного досвіду з урахуванням прогнозів, статистичних даних та індикаторів розвитку з метою задоволення потреб людини і суспільства», — зазначив президент.
Відтак Володимир Зеленський звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати його та авторку петиції про результати розгляду.
Уточнимо, петиція з вимогою запровадити обов'язкове статеве виховання в систему освіти була опублікована 9 лютого і вже за місяць набрала 25 827 підписів. На думку ініціаторів петиції, Громадського альянсу «Політична дія жінок» і ресурсу «Гендер в деталях», статеве виховання дітей і молоді значно знижує ризики насильства, рівень злочинності, кількість підліткових вагітностей, а також підвищує вік першого статевого акту.
Нагадаємо, 20 березня 2023 року був оприлюднений вирок у справі про зґвалтування 14-річної дівчини на Закарпатті трьома підлітками (сам злочин був скоєний ще у 2021 році). Комісія з журналістської етики заявила, що низка медіа під час висвітлення цієї історії припустилася порушень журналістської етики. КЖЕ засудила спекуляції на чутливій темі «задля нарощування рейтингів та клікбейту».
В Офісі Генпрокурора повідомили, що прокуратура оскаржуватиме вирок суду щодо кривдників дівчинки.
Фото: Pexels