В Туркменістані користувачів інтернету змушують клястись на Корані, що вони не використовуватимуть VPN – ЗМІ
В Туркменістані користувачів інтернету змушують клястись на Корані, що вони не використовуватимуть VPN – ЗМІ
У Туркменістані з'явились нові вимоги до громадян, які хочуть користуватись інтернетом. Крім довгих черг, користувачі мають присягати на Корані, що не будуть користуватись VPN. Про це пише «Радио Азатлык».
Видання передає розмову з жінкою, яка представилась як Айнур. Вона вже понад півтора року намагається провести до себе додому інтернет, який їй потрібен зокрема для спілкування зі своїм чоловіком – він перебуває на заробітках за кордоном. Крім довгої черги, від неї вимагали, щоб вона на Корані присягнула, що не буде користуватись VPN.
«Я торік записалася в чергу на проведення інтернету до себе додому. Моя черга настала через півтора року. До того, як отримати послуги Wi-Fi, я підписала безліч документів. А тепер у мене вимагають, щоб я присягнулася на Корані про те, що не буду користуватися VPN-послугами. А без VPN в мережі ніякі сайти не відкриваються. Не знаю навіть, що робити», – розповіла Айнур.
Видання наводить ще один випадок, як в одному з регіонів Туркменістану співробітник Міністерства національної безпеки, який курує місцеву дочірню компанію «Туркментелеком», змушує користувачів інтернет-послуг клястися на Корані про те, що вони не будуть користуватися VPN.
Туркменська влада до цього вдавалися до різних методів обмеження Інтернету, який працює в країні доволі повільно, продовжує видання. Тут заблоковані сторінки соціальних мереж та сайти, що пропонують VPN. Були арешти майстрів, які за плату встановлювали VPN телефони. Хоча в країні немає законів, які б забороняли використовувати VPN.
У минулому, для прийняття важливих присяг, туркменів змушували також клястися на книзі під назвою «Рухнама». Вважалося, що цю книжку з обкладинкою зеленого кольору написав перший президент Туркменістану Сапармурат Ніязов.
Нагадаємо, що в Росії із 17 червня обмежив використання в Росії двох VPN-сервісів – Opera VPN і VyprVPN. Виняток зробили для 130 російських компаній, які використовують Opera VPN і VyprVPN «в безперервних технологічних процесах».
Фото: Flickr