Користувачі TikTok стверджують, що зірвали масовий мітинг Трампа
Користувачі TikTok стверджують, що зірвали масовий мітинг Трампа
Користувачі соціальної мережі TikTok стверджують, що завдяки їхнім зусиллям на передвиборчий мітинг Дональда Трампа прийшло не так багато людей, як очікувалось. Про це пише BBC.
У суботу ввечері Трамп зустрівся зі своїми прихильниками на стадіоні BOK Center в місті Талса (Оклахома). І попри те, що стадіон вміщує лише 19 тисяч людей, заявку на участь у заході подали більше мільйона американців, стверджував прессекретар передвиборчого штабу Бред Парскейл.
Втім, у день зустрічі деякі трибуни були порожніми, а місцева пожежна бригада повідомляє, що мітинг відвідали лише 6 тисяч людей.
Спочатку Парскейл обвинуватив у цьому «радикальних протестувальників», які нібито заважали іншим потрапити на зустріч. Проте присутні на мітингу журналісти не помітили значної кількості противників Трампа. Американський політтехнолог Стів Шмідт стверджує, що причиною низької явки стала вірусна кампанія у TikTok, де підлітки закликали одне одного заповнювати заяви та отримати безкоштовні квитки на мітинг, аби потім туди просто не явитись.
«Моя 16-річна дочка та її друзі…отримали сотні квитків. Американські тінейджери вас зробили!» – написав у своєму Twitter Шмідт, відомий своєю антипатією до чинного президента.
Багато коментаторів під дописом підтверджують слова Шмітда, розповідаючи, що їх діти справді займались масовою купівлею квитків. Утім – не лише вони.
«Це були не тільки тінейджери. Мені 60, і в мене є 300 квитків», – твітнула користувачка Тереза Мур.
Одним із ініціаторів кампанії і зовсім виявилась «тікток-бабуся», 51-річна Джо Лопп із Айови. Вона записала у соцмережі інструкцію про те, як обманути організаторів мітингу.
Дорослі та підлітки бронювали собі місця під фейковими телефонами і мейлами, публікуючи при цьому вірусні відео у TikTok, пише The New York Times. А вже за добу чи дві тік-токери видаляли чи приховували свої відео, аби ввести організаторів в оману.
Скільки квитків у результатів подарували пранкерам – невідомо. У передвиборчому штабі все заперечують, ствержуючи, що постійно перевіряють номери, з яких їм кидають заявки на участь у мітингу.
Фото: Getty images