П’ять популярних додатків для читання новин. Варто встановити?

П’ять популярних додатків для читання новин. Варто встановити?

11:24,
20 Березня 2019
14461

П’ять популярних додатків для читання новин. Варто встановити?

11:24,
20 Березня 2019
14461
П’ять популярних додатків для читання новин. Варто встановити?
П’ять популярних додатків для читання новин. Варто встановити?
Про Google News, Microsoft News, Flipboard, Feedly та SmartNews із власного досвіду.

Використання мобільних пристроїв в Україні виросло минулого року до 82 %, випередивши десктоп та планшети. Ці дані підтверджують, що все більше й більше контенту ми споживаємо саме через наші смартфони. Тож із редакцією MediaSapiens ми домовилися про експеримент: перевірити, наскільки зручно отримувати новини, використовуючи для цього мобільні додатки. Я встановила й потестила п’ять популярних у світі застосунків для читання новин та описала кращі й гірші їхні сторони.

З’ясуймо одразу: під читанням новин у цьому тексті я маю на увазі ті новини, які мають інформаційну цінність та допомагають читачеві ухвалювати зважені рішення. Новини про милих пандочок у зоопарку до цієї категорії не відношу (пробачте, пандочки!). За таким контентом можна зайти в будь-яку соцмережу й не заморочуватися із новинними додатками. Тож уперед, до хард-кор новин!

Google News

google-news

Цей додаток стоїть за замовчуванням на смартфонах із операційною системою Android. Але він доступний і для тих, хто користується iOS. Раніше MediaSapiens детально розбирав, як працює цей додаток та його секретний алгоритм. Утім працює він не бездоганно: за задумом, програма має пропонувати користувачам новини, ґрунтуючись на інформації, яку Google уже про них знає. Але в розділі з топ-5 новин «Для вас» у мене чомусь виявилися новини про останнє екстравагантне вбрання Ані Лорак та новина про декретну відпустку герцогині Сассекської Меган Маркл. Ніколи не цікавилася жодною з цих жінок. На щастя, в цьому розділі додатка можна викликати контекстне меню та прибрати подібні новини, аби їх Google News показував менше.

А ось із музичними вподобаннями та геолокацією в додатка 100 % влучення в ціль — очевидно, він підтягнув дані з YouTube та Google Maps. Загалом у програми є чотири основні вкладки: «Для вас», «Заголовки», «Вибране» та «Преса». Із першим розділом усе більш-менш зрозуміло. В «Заголовках» новини розділені за тематичними категоріями: останні новини, Україна, світ, бізнес, наука й технології, розваги, спорт. Тут прибрати новини, які вам не цікаві, не вийде. Але біля всіх повідомлень є маленька іконка «Повний огляд», яка пропонує подивитися контекст до новин, почитати їх в інших джерелах.

У «Вибраному» зібрані теми, які цікавлять користувача, — їх можна додати самостійно або ж дозволити Google внести пропозиції, враховуючи все, що пошуковик про вас знає. Тут же є перелік джерел новин та збережені новини, які можна позначити в основній стрічці та прочитати пізніше.

Розділ «Преса» пропонує популярні джерела, які користувач може позначити як такі, з яких він хоче отримувати інформацію. Тут є безкоштовні джерела й ті, за які треба вносити плату. Наприклад, The New York Times безкоштовні перші 14 днів, а далі передплата коштуватиме 217 гривень на місяць. Financial Times після пробного періоду обійдеться в 740 гривень.

Тим не менш, в переліку є й багато хороших безкоштовних джерел: Deutsche Welle, Associated Press, Reuters, The Guardian. У списку відображено топ-50 джерел, але є пошуковий рядок, через який можна знайти та додати видання, яке вас цікавить.

У підсумку: додаток Google News доволі зрозумілий і зручний. Інтерфейс побудований доступно, підбірки новин можна налаштувати під свої смаки. Та коли його гортаєш, стає трохи моторошно від того, як багато Google про нас знає.

Microsoft News

microsoft-news

Цей агрегатор популярний у світі, але не дуже відомий в Україні. Коли я його відкрила, стало зрозуміло чому: українська мова відсутня, як і локалізація на місцеві новини. Додаток одразу пропонує створити акаунт, але це не обов’язково, можна за бажання цей крок пропустити. Далі є можливість обрати категорії, які вас цікавлять. Деякі з них встановлені за замовчуванням, як-от останні новини, лайфстайл, фото, відео, спорт. Локалізувати новини вийде, хіба що обравши регіон, який вас цікавить: Європа, Африка, Азія, Південна чи Північна Америка. На цьому поки все.

Далі додаток видає кілька підказок і можна перейти до читання новин. Розділ лайфстайл виявився трохи не тим, чого я очікувала: багато новин про зірок, моду та клікбейтних заголовків. Прибрати ці новини так, як у Google News, не можна — хіба лише відписатися від усієї категорії. Гаразд, прощавай, лайфстайл!

Наступним вилетів розділ із відео, наповнений роликами з кумедними тваринками, дітьми та «Подивіться, як цей хлопець впав у спортзалі — це треба побачити!». Випробування на відокремлення розваг від новин Microsoft News не пройшов. Для читання власне новин у додатку підходить хіба розділ із топ-новинами та обрані історії (feature stories).

Інтерфейс у додатка дуже простий: розділ із новинами, вкладка, на якій можна відредагувати свої інтереси, розділ із пошуковим рядком, у якому можна пошукати новини за темою, що вас цікавить, та вкладка з налаштуваннями.

Наступний епічний провал додатка полягав у тому, що за пошуковим запитом «Ukraine» він не знайшов жодних результатів. На цьому мої експерименти з Microsoft News завершилися. Точніше налаштувати додаток не вдалося, а клікбейтний контент мене ані трішечки не надихнув на подальшу роботу з ним.

У підсумку: відсутні українська мова та локалізація на новини, дотичні до України. Підходить хіба що для читання міжнародних новин та перегляду розважального контенту.

Flipboard

flipboard

Із першої ж секунди Flipboard обіцяє мені персоналізацію під будь-який інтерес. Переходжу до наступного кроку й відчуваю холодний піт на спині: звідки додаток знає все це про мене? Першими в переліку йдуть саме ті категорії, які мене цікавлять. Google та Facebook, хто з вас передає мої дані Flipboard?

Щоби продовжити, треба прив’язати до Flipboard свій профіль у Google, Facebook, Twitter або поштову скриньку. Якщо прив’язати соцмережі до акаунта, то додаток підтягуватиме ті новини, якими ділились або які коментували ваші друзі.

Далі ще цікавіше: алгоритм Flipboard намагається підсунути мені все й одразу — політику, «гарячі» новини, технології, дизайн, подорожі. При цьому не одразу стає зрозуміло, як відбувається перехід між категоріями. Якщо гортати вертикально, ви рухаєтеся в межах однієї категорії, якщо горизонтально — переходите до новин в іншій. Неприємно ріже око засилля великої кількості російських «сміттєвих» сайтів. Їх можна видалити зі свого Flipboard, натиснувши кнопку «Заглушити» (mute), але після хвилин із десять такої чистки це добряче набридає.

Додаткові розділи допомагають дивитися новини, розсортовані за темами або за джерелами. Flipboard заграє й із функціоналом, притаманним соціальним мережам: тут можна додати друзів, ділитися з ними новинами, залишати коментарі, відстежувати активність інших користувачів, робити підбірки з публікацій, які потім зберігаються у профілі як «журнали».

У підсумку: Flipboard може бути цікавим, якщо ви готові приділити час для налаштувати його під себе. Якщо ж вам потрібне просте рішення, щоб не заморочуватися і просто читати підбірки актуальних новин, то це не той додаток, який варто встановлювати.

SmartNews

smart-news

Додаток SmartNews побудований як набір кольорових вкладок, на кожній — топові новини з окремої теми. Тут є «Головне», «Спорт», «Розваги», «Світ», «Бізнес», «Технології», «Наука», «Лайфстайл», «Соціальні новини» та вкладка з налаштуваннями. У ній можна змінити порядок категорій, пересуваючи їх у списку вверх чи вниз. Тут же можна додати «канали» тих видань, які вас цікавлять — вони з’являться як нові вкладки, поруч із тематичними. Таким чином, є можливість переглядати окремо ще й канали обраних медіа.

На початку переліку показуються рекомендовані вам канали, але в цілому можна додати будь-яке ЗМІ. Така ж система працює й для тем: на початку показуються ті, які в тренді, але у свою підбірку можна додати ті, які вас конкретно цікавлять.

Додаток також пропонує показувати мені оперативні новини замість скринсейвера на смартфоні й надсилати підбірки найголовнішого вранці та ввечері. Але в SmartNews є схожа з Microsoft News біда: його не можна локалізувати під Україну. А це суттєва вада, яка не зможе переважити ані яскравий інтерфейс, ані «новинний» скринсейвер.

У підсумку: додаток із гнучкою системою вкладок та налаштування джерел, але без локалізації на Україну та українські новини. Може підійти для тих, хто хоче читати іноземні видання.

Feedly

feedly

Із додатком Feedly в мене давня дружба, але, чесно кажучи, після роботи над цим текстом я подумую зрадити йому з Google News. Плюси Feedly полягають у тому, що він підбирає контент із тих джерел, які ви йому самі вкажете. Ніякого небажаного сміття — лише те, що вам справді потрібно. Водночас це є й мінусом, адже так можна застрягнути у власній «інформаційній бульбашці». Хоча в додатку й передбачений розділ «Досліджуй» (explore), руки до нього нечасто доходять.

Feedly може виявитися корисним і для медійників, які працюють на стрічках новин: у додаток можна ввести всі сайти, які ви моніторите в пошуках останніх новин і трендів та отримати всі найголовніші пости в одному місці.

У Feedly можна зберегти публікації в окрему вкладку, щоби прочитати їх пізніше, а також оновити підбірку, позначивши всі новини як прочитані. Після цього додаток оновить контент, зібравши нову порцію новин.

У підсумку: Feedly справляється зі своїми функціями на хорошому рівні. Він простий у користуванні й підбирає контент саме з тих джерел, які цікаві користувачеві, але не підтримується версіями Android старіше 4.4.

***

Альтернативою універсальним агрегаторам можуть бути також додатки від новинних агенцій, як-от AP Mobile, Reuters чи BBC News. Усі вони в топі Play Market від Google за кількістю завантажень. Обмеженням тут може бути хіба незнання англійської мови. Але в цих програм єнизка переваг: можна встановлювати ключові слова й теми, щоб дізнаватися новини першими та налаштувати для цих тем сповіщення. Також вони просять набагато менше доступу до даних із пристрою, ніж перелічені вище агрегатори.

Загалом, мобільні додатки для читання новин себе цілком виправдовують: якщо витратити час і налаштувати їх під свої смаки та потреби, вони чудово виконують покладені на них функції.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
alambusinesssgroup.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду