У 2017-му працюємо ефективніше: сім корисних онлайн-сервісів для журналістів

У 2017-му працюємо ефективніше: сім корисних онлайн-сервісів для журналістів

11:11,
10 Січня 2017
14981

У 2017-му працюємо ефективніше: сім корисних онлайн-сервісів для журналістів

11:11,
10 Січня 2017
14981
У 2017-му працюємо ефективніше: сім корисних онлайн-сервісів для журналістів
У 2017-му працюємо ефективніше: сім корисних онлайн-сервісів для журналістів
Нещодавно з’явилася низка онлайн-інструментів, які спрощують рутинну роботу: серед них Sodaphonic для нарізання аудіо, Raw для візуалізації масивів даних, Hoaxy для відстеження фейків та інші.

Якщо у вас на початку року зявилося бажання розібратися в нових сервісах, які можуть оптимізувати й полегшити роботу — радимо розпочати з таких:

1.Стежимо за постами з гарячих подій через Banjo.

Сервіс не приховує своєї орієнтованості на журналістів, а вигляд його заворожує. Якщо ви досі про нього не чули, я вам навіть трохи заздрю. Коли встановлюєш цей додаток, відчуваєш, що вже наблизився до стадії «Брюс всемогутній». Banjo збирає у групи, а потім за подіями дописи (а це фото, відео, свідчення очевидців) з різних соціальних мереж. Тобто ви можете в реальному часі стежити за повенями у Бразилії чи пожежею в Росії. Далі — зв’язуйтесь із автором постів, питайте деталі. Неймовірна річ — недарма SoftBank уже інвестував у стартап $100 млн. Щоби використовувати всі можливості сервісу, треба подавати заявку на реєстрацію через сайт і чекати, доки з вами зв’яжуться. Але навіть взаємодія з безкоштовним додатком заворожує. Він поділений за регіонами й темами: актуальні події, новини, спорт, музика. Щоправда, більшість новин зі США та Канади, але якщо відбувається щось значуще в інших регіонах — це тут теж є. 

 

Алгоритм Banjo відреагував миттєво навіть на падіння малайзійського лайнера в Україні. Сервіс одразу знайшов світлину авіакатастрофи, опубліковану без підпису в соціальній мережі Vkontakte.

2.Дивимося поширення істерії у Hoaxy

Поки Google та Facebook кидають гучні заяви, що мало не напалмом палитимуть фейки, можете скористатися новим сервісом від Університету штату Індіана, який наразі працює в бета-версії. Він дозволяє відстежити поширення заяв і пов'язаних із ними фактів перевірки в інтернеті. Заявою може бути «підроблена новина, обман, чутки, “теорія змови”, сатира, чи навіть звіт». Сервіс відстежує обмін посиланнями у Twitter на матеріали, опубліковані двома типами сайтів: такими, що перевіряють факти (як snopes.com, politifact.com і factcheck.org); й тими (список тут), що часто публікують неточні, неперевірені або сатиричні заяви. Крім того, ви можете легко візуалізувати зібрані за запитом дані.

Поки Hoaxy ще не надто розвинений, але для доповнення картини у ваших матеріалах може стати в нагоді. Працює сервіс, на жаль, тільки з англійською.

3.Ріжемо аудіо онлайн у Sodaphonic

Перемога для всіх журналістів, які працюють зі звуком (привіт радійникам!). Сервіс Sodaphonic дозволяє безкоштовно онлайн записувати (чи обрати з уже готових) і редагувати аудіофайли. Він дуже простий і зручний у користуванні. Як заявляють розробники — створено «для людей». Підтримуються mp3, ogg та wav файли.

Тут є базові функції для того, щоби зробити сюжет на колінах, наприклад, десь у спекотній африканській країні: вирізати, вставити, копіювати. Також є ефекти: поступова поява (fade-in), зникнення, тиша й реверс. Проте є кілька «зрад»: працювати можна лише з одним аудіофайлом, а готову доріжку мені чомусь вдалося зберегти тільки у форматі wav. Зрештою, можна підготувати всі доріжки, а потім за секунду склеїти їх в іншому сервісі.

4.Робимо цікаві відео у Showbox.

 

Цікавий сервіс для блогерів. Він безкоштовно пропонує створювати відео за вже готовими шаблонами (хоча є можливість створити і свій власний). Готових «рамок» багато, тому Showbox — це можливість зекономити час і зробити непогані відео. Одні шаблони пропонують прямо в процесі створення ролику записати вас на веб-камеру, інші — дозволяють додати лише готові відео. Сервіс стане в нагоді для відео у форматах «питання — відповідь», презентацій ідей, проектів тощо. У підтримці Showbox відповіли, що «більшість функцій є безкоштовними, крім завантаження готових роликів та ще кількох».

5.Візуалізуємо масив даних у Raw

У вас є величезна таблиця з даними, і ви ламаєте голову, як це все показати читачам? Завантажте її у Raw. Доволі простий сервіс, який дозволяє досягти бажаної мети в кілька кроків: додаєте дані, обираєте вид візуалізації (за лічені секунди бачимо, як цифри й назви перетворюються на хмари чи бджолині стільники), редагуєте картинку, завантажуєте її чи вбудовуєте в матеріал через код. До речі, файли до завантаження формуються у svg, png та json. Можете потренуватися на готових базах даних сервісу. Покрокова інструкція — у відео внизу.

Raw 1.0 — Basic Tutorial from DensityDesign on Vimeo.

 Можливо, вам також стане в нагоді безкоштовний сервіс створення елементарних інтерактивних карт MapHub чи платний сервіс (ціна варіюється від кількості переглядів ваших робіт) Datawrapper, який дозволяє створювати вже цікавіші карти та графіки.

6.По-людськи вбудовуємо ролики з Youtube у Facebook через Yt2fb

Давно відомо про війну Facebook та Youtube за глядачів, і соціальна мережа робить лінки з «труби» вкрай непривабливими. Проте є для цієї мороки швидкі ліки. Сервіс Yt2fb, який ще доволі молодий, дає можливість зробити ваше посилання на відео справді чіпкими. Крім того, тут можна змінити обкладинку, поправити заголовок, опис і навіть виставити час початку ролику. Щоправда для останніх функцій доведеться зареєструватися. Але це безкоштовно.

7.Редагуємо фото на смартфоні разом із Snapseed від Google

Нарешті якісний і продуманий додаток для редагування фото на мобільних ґаджетах. Хоча у фотожурналістиці вас за такі маніпуляції битимуть по руках, якщо ви працюєте з соціальними мережами — річ украй корисна. Пальцями на екрані ви можете ретушувати, налаштувати перспективу, повторно редагувати, тонувати, обрізати, повертати, додавати ефекти та фільтри.

  

Також зверну увагу щасливих власників продукції Apple на додаток Adobe Spark Post. Він дозволяє без проблем накласти текст на фото, й робить це реально красиво. Також за допомогою «Іскри» можна записувати голос, додавати світлини чи обирати трек, що супроводжуватиме ваш короткий ролик у соціальних мережах. У відео внизу Роберт Вільямсон розкаже, що до чого. Вада тут одна — маркування сервісу на готових роботах.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду