Проекти

Серед проектів організації:

«Детектор медіа» – онлайн-платформа, що висвітлює широкий спектр тем, пов’язаних із медіа в Україні та світі. Цільова аудиторія – топ-менеджемент ЗМІ, редактори, журналісти, медіаексперти, громадські організації, органи державної влади, донорські організації, політики, політологи медіаспоживачі. Сайт «Детектор медіа» виконує роль порталу, на якому публікуються найважливіші публікації інших проектів громадської організації.

MediaSapiens – видання, метою якого є  допомогти медіаспоживачам убезпечити себе від впливу дезінформацї та фейків, допомогти відрязнити якісний контент та неякісний, шукати якісний або й виробляти його самим (наприклад, блогерам), довідатись про інформаційні права та можливості їх використання.

Також ми прагнемо сприяти фахівцям, які займаються в Україні  підвищенням  медіаграмотності широкої аудиторії – інформаційними, аналітичними матеріалами для них та про них . Сайт був створений завдяки підтримці Internews.

«Суспільне мовлення» – сайт про реформування українського державного теле- і радіомовлення в Суспільне мовлення. Мета проекту – популяризувати ідею Суспільного в Україні, а також спонукати регуляторні органи у сфері медіа почути і прислухатись до громадської та експертної думки щодо суспільного мовлення, сприяти його якнайшвидшому утвердженню. Сайт почав роботу у 2012 році завдяки підтримці Ради Європи, наразі підтримується завдяки фінансуванню NED.

 «Відеотека» – унікальний просвітницький відеоресурс із лекціями, онлайн-курсами на медійну тематику, інтерв’ю з медійниками й сюжетами з ключових медіаподій, спецпроектами. Сайт розпочав роботу в 2010 році завдяки грантовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження», у 2017 році ми оновили сайт за підтримки Королівства Нідерландів у рамках проекту «Європейське партнерство Matra». Однією з новацій стали онлайн-курси:

  • “Новинна грамотність”, мета якого — сприяти підвищенню рівня медіаграмотності серед населення в умовах війни. Курс складається з 11 модулів та розрахований на широку аудиторію: від студентів та викладачів журфаків до всіх, кого цікавить тема медіа, а також містить актуальні приклади зі ЗМІ та спеціально розроблені візуалізації
  • ·         “Журналістьсткі розслідування. Основи” — у 15 відеоуроках відомі журналісти-розслудувачі розповідають про головні професійні та етичні принципи й правила роботи журналістів-розслідувачів, знайомлять із методиками та інструментами, які журналісти можуть використовувати у своїй роботі, а також способами захисту зібраної інформації.

«Вибори та ЗМІ» – тематичний ресурс, присвячений контролю дотримання засобами масової інформації виборчого законодавства, передвиборним маніпуляціям тощо.

«Медіадрайвер» – мультимедійний посібник нового типу з медіаграмотності для підлітків. Він містить не лише текстову інформацію про різні типи медіа, але й чимало інфографіки, відео та навіть мультики. Також присутній ігровий елемент у вигляді тестів, проходження яких дозволяє отримати «Посвідчення медіадрайвера» — водія, який добре орієнтується у складних лабіринтах світу медіа. Авторський колектив складається з шістнадцятьох журналістів і медіаекспертів.

 

Видання

Дослідження ГО «Телекритика»/ «Детектор медіа» лягли в основу таких видань:

  • Журналістська осінь 2002. Дискусія про політичній тиск та цензуру в українських медіа;
  • Телебачення спецоперацій. Маніпулятивні технології в інформаційно-аналітичних програмах українського телебачення: моніторинг, методи визначення та засоби протидії;
  • Інформаційні війни. Моніторинг теленовин та медіатехнологій під час президентської кампанії 2004 в Україні;
  • Журналістська революція – 2004. Події, люди, дискусії;
  • «Джинсова» свобода. Роль медіа у парламентській виборчій кампанії-2006.

 

Телевізійни проекти:

  • «Приціл»
  • «Донбас: чесно»

 

Моніторинги