Аналітики з Оксфорду радять переглянути принципи підтримки державами громадських медіа
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Аналітики з Оксфорду радять переглянути принципи підтримки державами громадських медіа
19 серпня Інститут Ройтерз (Reuters Institute) при Оксфордському університеті (The University of Oxford) оприлюднив доповідь, що базується на аналізі принципів та джерел фінансування суспільних медіа у шести розвинутих країнах. Аналітики порівняли дані про фінансування громадських медіа у Великобританії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Італії та США за три останні роки.
У доповіді наголошується на тому, що до друкованих та електронних засоби масової інформації надходять мільйонні суми прямих та непрямих державних субсидій. В той же час онлайн видання отримують невелику фінансову підтримку, або взагалі її не отримують, незважаючи на те, що зараз – їх епоха.
Дослідження демонструє – основна частина коштів надходить до медіа у вигляді прямих субсидій. За обсягами непрямого стимулювання (зниження податків та інші переваги) видання газет перше місце посідає Фінляндія, а у Франції найбільший рівень прямого фінансування державних видань.
За обсягами фінансування, що надходять телебаченню, перше місце посідає Німеччина. У США обсяг прямих субсидій на друкованні видання і телебачення – найнижчий з шести розглянутих країн.
Автори доповіді ставлять питання: чи сучасні форми підтримки громадського мовлення – найкращий спосіб забезпечити розвиток та різноманіття медіаіндустрії у майбутньому? Все більше людей надають перевагу онлайн виданням та новим медіа – проте уряди держав продовжують підтримувати переважно традиційні ЗМІ.
Джерело The University of Oxford