Обсяг комерційних грошей у СМ не має перевищувати 35% - Клаудіо Каппон

00:00,
31 Липня 2014
392

Обсяг комерційних грошей у СМ не має перевищувати 35% - Клаудіо Каппон

00:00,
31 Липня 2014
392
Обсяг комерційних грошей у СМ не має перевищувати 35% - Клаудіо Каппон
Якщо суспільне телебачення України хоче бути незалежним, суспільних коштів повинно бути набагато більше, ніж комерційних, переконаний віце-президент Європейської мовної спілки Клаудіо Каппон.

«Ідеальної системи не існує. Але, якщо мовник хоче бути незалежним, а це одна з головних цінностей суспільного мовлення, суспільних коштів повинно бути набагато більше, ніж комерційних, - сказав пан Каппон. - Звісно, рекламодавці та інвестори завжди матимуть свій інтерес і вплив. Але от BBC, як відомо, на 100 відсотків фінансується суспільними коштами. В Італії - трохи не так. Приблизно 30 відсотків грошей ми отримаємо від рекламодавців, що вважається високим відсотком».

Також він навів приклад Британії, де обсяг залучених у суспільному мовленні комерційних коштів - до 30 відсотків.

Як акцентував президент Rai World, кошти, які громадяни сплачують за перегляд суспільного телеканалу, дають можливість мовнику зберегти  незалежність від державного фінансування, що встановлюється та змінюється з року в рік урядами та парламентами.

«Інший варіант, приміром, виділення певного відсотка на суспільне мовлення від ВВП країни, з бюджету, - додав Клаудіо Каппон. -  Головне, щоб процес фінансування громадського телебачення було напівавтоматичним. Парламент чи політики не повинні кожного року вирішувати, скільки виділити грошей. Інакше кожного року суспільне мовлення буде залежним від такого рішення. А такі умови можуть використовуватися, аби впливати на програми та політику мовника».

На думку менеджера, ефективний метод спонукати аудиторію платити за контент - демонструвати в ефірі ексклюзивний продукт.

«У нас на Rai, приміром, ми робимо музичні фільми, оперні проекти. Надзвичайної якості. А головне - ми знімаємо ці оперні концерти не у приміщенні, а просто на вулиці, в місцях, про які йдеться в історії»,- розповів президент Rai World.

Також принципово для суспільного мовника досягти балансу в інформаційній та фінансовій політиці.

«Основна проблема - як залишатися актуальним і сучасним в еру цифрових технологій, не маючи додаткових грошей для інвестицій? Відповідь, на мою думку, в тому, аби фокусуватися на пріоритетних напрямах і відкидати те, що має другорядне значення», - сказав Клаудіо Каппон.

Нагадаємо, екс-генеральний директор суспільного мовника Італії RAI, президент компанії Rai World Клаудіо Каппон дав ексклюзивне інтерв'ю Першому національному, на запрошення якого він вшосте прибув до України.

Джерело: Телекритика

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
televisionando.it
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду