Створення СМ на базі НТКУ коштуватиме $30 млн щорічно – Пантелеймонов

00:00,
30 Жовтня 2013
131

Створення СМ на базі НТКУ коштуватиме $30 млн щорічно – Пантелеймонов

00:00,
30 Жовтня 2013
131
Створення СМ на базі НТКУ коштуватиме $30 млн щорічно – Пантелеймонов
Т. в. о. генерального директора Національної телекомпанії України Олександр Пантелеймонов вважає, що фінансування суспільного мовника, який буде створений на базі НТКУ, щорічно має складати $30 млн.

Про це він повідомив у коментарі «Телекритиці» після засідання парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації 30 жовтня.

«Позиція Комітету з питань свободи слова та інформації щодо фінансування – це десь 0,2% від загальної суми доходів бюджету за певний рік (приблизно до 500 млн грн.). Великі комерційні канали за нашою інформацією десь від $100 до 150 млн витрачають на власне виробництво та придбання контенту. Звісно, у нас таких можливостей немає, але ми усе підрахували і виходимо з того, якщо СМ створюватиметься на нашій базі,  нам потрібно у чотири рази менше – близько $30 млн щорічно», – зазначив пан Пантелеймонов.

За його словами, цієї суми вистачить для того, щоб «зробити нормальний телеканал і забезпечити ті критерії, яких потребує СМ».

Олександр Пантелеймонов  додав, що підтримує ідею створення СМ на базі НТКУ, однак наголошує, що цьому передує вирішення низки питань, без чого побудувати СМ буде проблематично.

«Це джерела фінансування і розподіл повноважень між наглядовими органами та безпосередньо керівництвом НТКУ. Також, окрім цих основних питань, не вирішеним лишається  переведення авторських прав, отримання ліцензії, переведення майна на баланс нової організації тощо», – сказав він.

Також пан Пантелеймонов зазначив, що, на його думку, виконувати функцію наглядової ради СМ міг би бути парламентський Комітет з питань телебачення та радіомовлення:

«В одному з останніх варіантів законопроекту, який зараз розглядається, є механізм жеребкування, і це призведе до цілком парадоксальних ситуацій. Як визначити представника від релігійних організацій? Якщо увійде  православний, то не увійде іудей, мормон, кришнаїт і т.д. Так само й з представниками від спортивних організацій тощо. Через це ми вирішили, що наш Комітет може бути найкращим уособленням Наглядової ради. Депутат  це та людина, якій суспільство делегує право її представляти. Окрім цього в Комітеті представлені усі фракції».

Олександр Пантелеймонов сказав, що оцінювати законопроект про СМ зараз складно, оскільки наразі не відомо, в якому вигляді він буде прийнятий:

«Наприклад, поправка щодо можливості чи неможливості продажу реклами. Це ж абсолютно дві різні моделі  існування СМ. Цього року рекламний ринок склав близько 3 млрд гривень. Чи ми маємо стосунок до цих грошей чи ні?».

Джерело: Суспільне мовлення

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Mediaняня
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду