Журналісти пишуть про Крим тільки за наявності інформаційного приводу – директор QHA

Журналісти пишуть про Крим тільки за наявності інформаційного приводу – директор QHA

18:20,
8 Грудня 2015
1234

Журналісти пишуть про Крим тільки за наявності інформаційного приводу – директор QHA

18:20,
8 Грудня 2015
1234
Журналісти пишуть про Крим тільки за наявності інформаційного приводу – директор QHA
Журналісти пишуть про Крим тільки за наявності інформаційного приводу – директор QHA
Автори:
Директор кримськотатарського інформаційного агентства QHA, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель заявила, що тема Криму повинна бути постійно присутня в українському інформаційному просторі.

Про це вона сказала під час круглого столу «Сьогодення і перспективи медійної проблематики у Криму», повідомляє «Укрінформ».

«Про Крим говорять усі за наявності інформаційного приводу - це добре продемонструвала громадянська блокада Криму. Але цього недостатньо - тема Криму в інформаційному медіапросторі України і світу має бути присутня постійно, регулярно», - переконана Гаяна Юксель.

За її словами, про Крим постійно говорять лише «ті українські медіа, в ефірі яких і раніше регулярно повідомлялося про Крим, або кримські медіа, які залишили Крим і продовжують писати про нього».

Як заявила Гаяна Юксель, агентство, яким вона керує, - яскравий приклад того, як окупаційна влада позбавлялася українських ЗМІ.

«Наше агентство - приклад того, що зробила окупаційна влада у Криму з тими медійними ресурсами, які багато років працювали на півострові. Протягом 10 років ми здійснювали свою діяльність у Криму, вели мовлення кількома мовами, маючи контент, користувача, але, на жаль, через події у березні 2014 року вимушені були залишити Крим», - розповіла Гаяна Юксель.

За її словами, у Криму все ж таки залишилися журналісти, які не зрадили власним поглядам, продовжують інформувати про події у Криму, і «вони на вагу золота».

Як вважає директор інформаційного агентства QHA, для того щоб кримська тематика не зникала з фокусу українських і світових ЗМІ, «журналістам необхідно об'єднатися і діяти консолідовано».

Нагадаємо, з 1 квітня поточного року кримськотатарські телеканали ATR і Lale, радіостанції Meydan і «Лідер» змушені були припинити свою діяльність, оскільки станом на 31 березня жодне з цих медіа не змогло перереєструватися в окупованому Росією Криму за російським законодавством. Інформаційне агентство «Крымские новости QHA» також отримало відмову в реєстрації та було змушене припинити свою діяльність на території Криму і переїхати до Києва. На той момент кримськотатарська  газета «Янъы дюнья» і журнал «Йылдыз» отримали дозвіл на перереєстрацію від окупаційної влади.

У червні так звана «влада» окупованого Росією Криму склала список медіа, яким не дозволено працювати на масових заходах півострова. До списку увійшли: інтернет-видання «Крим. Реалії», кримськотатарське інформаційне агентство новин QHA, а також два ЗМІ медіахолдингу ATR - кримськотатарський телеканал ATR та інтернет-видання «15 минут».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: AP Photo/str
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду