Вікіпедія не боїться вандалів

00:00,
19 Квітня 2011
1190

Вікіпедія не боїться вандалів

00:00,
19 Квітня 2011
1190
Вікіпедія не боїться вандалів
Так каже виконавчий директор українського представництва Вікімедіа Юрій Пероганич.

Після публікації новини «Автори Вікіпедії стали шкодити більше», в якій ішлося про зростання кількості випадків вандалізму в найбільшій онлайн-енциклопедії, до редакції «Медіаграмотності» звернувся виконавчий директор «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич. Він прокоментував дані, опубліковані «Вікімедіа».

 

- Справді, так звані теоретики вважають, що закладений у Вікіпедії принцип «будь-хто може редагувати будь-що» мав би призвести до хаотичного безладу в цій народній енциклопедії. Однак практика показує, що у Вікіпедії невпинно зростає як число статей (в українській версії їх щодня створюють у середньому 200), так і їх якість.

 

Для Вікіпедії вандалізм не є проблемою. На статті, в яких відбуваються часті вандальські правки, адміністратори ставлять захист, після чого ці статті стають недоступними для редагування анонімно – їх можуть змінювати тільки зареєстровані користувачі.

 

Вандальські правки зазвичай видимі дуже недовго, адже їх може легко, натиснувши лише одну кнопку, усунути будь-який користувач Вікіпедії. У Вікіпедії зберігаються абсолютно всі версії кожної статті. Вандалів спершу попереджають, а потім блокують адміністратори  - для цього є спеціальна сторінка запитів.

 

Закладені у Вікіпедії програмні і організаційні механізми забезпечують невпинне покращення цієї енциклопедії, навіть якби число «руйначів» було таке саме як число «творців». Однак творців усе ж набагато більше.

 

Щомісяця українська Вікіпедія здобуває нові рекорди числа редакторів та відвідувачів. Починаючи з лютого щодня в українській Вікіпедії переглядалося більше 1 мільйона сторінок, а число користувачів, які за останніх 30 днів зробили хоча б одну правку, наближається до 2 000.  Українська версія - п'ятнадцята у світі за кількістю статей: їх понад 275 тисяч. Однак спочивати на лаврах не час, адже, для прикладу, польську Вікіпедію протягом останнього місяця редагувало більше 5 000, а російську більше 12 000 людей (до речі, російську Вікіпедію з території України переглядають утричі частіше, ніж українську). Нам не вистачає рук - якби кожен, хто переглядає українську Вікіпедію, зробив бодай одну правку, за один день було б зроблено стільки, скільки за попередні сім років.

 

Зареєструватись в українській Вікіпедії, щоб писати та редагувати статті, можна тут.

 

«Медіаграмотність»  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду