Українські та російська спілки журналістів ухвалили спільний план дій

00:00,
18 Березня 2014
1535

Українські та російська спілки журналістів ухвалили спільний план дій

00:00,
18 Березня 2014
1535
Українські та російська спілки журналістів ухвалили спільний план дій
Міжнародна федерація журналістів (IFJ) і Європейська федерація журналістів (EFJ)   провели 17 березня у Брюсселі  зустріч представників Незалежної  медіа-профспілки України  й Національної  спілки журналістів України та Спілки  журналістів Росії, повідомляє сайт МФЖ.

Українські та російські філії МФЖ  погодилися на координований план підтримки репортерів, які висвітлюють події у Криму, на київському Майдані та  по всій країні. Вони оприлюднили спільний заклик , в якому заявили:

«В останні місяці журналісти в Україні, висвітлюючи демонстрації й протести, що  почалися у Києві та поширилися по всій  країні, зазнали безпрецедентного тиску залякувань і насильства. Політичні угруповання намагалися використовувати медіа як  знаряддя  пропаганди для досягнення своїх інтересів.
   

Оскільки події розвиваються швидко, а     перспектива покласти край нестабільності стає все більш віддаленою, ми закликаємо владу в Україні та Росії  гарантувати,  щоб усім журналістам дозволили працювати  у вільних та  безпечних умовах,  щоб  було покладено край будь-якому тиску з метою  спотворення новин і маніпулювання ними».



В результаті зустрічі, яку МФЖ  характеризує як «вельми позитивну»,  були погоджені такі  пункти спільних дій:


1) підтвердити принципи та концепції,  закріплені у Декларації МФЖ принципів поведінки журналіста, які вони прагнутимуть відстоювати серед свого загалу, зокрема, прагнення до незалежності та справедливості й того, щоб  не завдавати шкоди.



2) рішуче підтримувати цілі,  які  нині,  у час національної кризи та загрози війни, зазнають тиску. Журналісти зіштовхуються з викликом  відображати  офіційну лінію та гуртуватися навколо прапора, а політики намагаються використовувати національний  настрій для маніпулювання потоком  інформації чи навіть для того, щоб  змусити репортерів замовкнути.



3) боротися за довіру до новин,  підкріплену вільним потоком інформації та поглядів з тим, щоб громадяни були постійно поінформовані, допомагати їм скласти власну думку.

4) взяти на себе зобов'язання проводити   кампанію серед своїх членів,  щоб якість інформації не заплямовувати пропагандою, заохочувати їх до об'єктивної висвітлення подій.     



5) проголосити солідарність у    протистоянні тиску, мобілізовувати    окремих журналістів на опір йому та  на взаємну підтримку, заохочуючи їх    твердо дотримуватися журналістської етики. 
 

6) визначити пріоритети безпеки членів журналістських організацій, об'єднуючи їхні   ресурси та співпрацюючи з відповідним відділом МФЖ для організації тренінгів з безпеки, консультацій з травматології та  з надання медичної допомоги, а також оснащення для забезпечення надійнішого захисту.  Крім того, МФЖ та ЄФЖ, як відзначала місія міжнародного партнерства до Києва у лютому 2014 року, наголошують на  необхідності проведення незалежних розслідувань насильства щодо  журналістів.

7) встановити координацію за участю представників трьох спілок, здійснюючи цю домовленість, відстежувати  розвиток подій. МФЖ та ЄФЖ, як і раніше, поки триватиме   криза готові допомогати їхньому загалу й гарантувати, щоб вони постійно  підтримували тісний контакт, боротися за досягнення спільних цілей і гарантувати,   щоб захист ними журналістів та  медіа  завжди відповідав принциповим цінностям солідарності.



МФЖ та ЄФЖ зобов'язалися спиратися на досвід своєї  нещодавньої поїздки у Київ і закликали усіх своїх членів виявити солідарність з українськими та російськими колегами та з їхніми спілками, говориться наприкінці повідомлення. Для утвердження цілей, незалежних від політичних і комерційних інтересів, обидві медіа-спілки  мають намір влаштовувати в Україні й Росії  зустрічі, тренінги та здійснювати інші заходи.

На фото - Юрій Луканов, Голова Незалежної медіа-профспілки та Надія Ажгихіна, Секретар Союзу журналістів Росії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: ifj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду