Українські та російська спілки журналістів ухвалили спільний план дій

Українські та російські філії МФЖ  погодилися на координований план підтримки репортерів, які висвітлюють події у Криму, на київському Майдані та  по всій країні. Вони оприлюднили спільний заклик , в якому заявили:

«В останні місяці журналісти в Україні, висвітлюючи демонстрації й протести, що  почалися у Києві та поширилися по всій  країні, зазнали безпрецедентного тиску залякувань і насильства. Політичні угруповання намагалися використовувати медіа як  знаряддя  пропаганди для досягнення своїх інтересів.
   

Оскільки події розвиваються швидко, а     перспектива покласти край нестабільності стає все більш віддаленою, ми закликаємо владу в Україні та Росії  гарантувати,  щоб усім журналістам дозволили працювати  у вільних та  безпечних умовах,  щоб  було покладено край будь-якому тиску з метою  спотворення новин і маніпулювання ними».В результаті зустрічі, яку МФЖ  характеризує як «вельми позитивну»,  були погоджені такі  пункти спільних дій:


1) підтвердити принципи та концепції,  закріплені у Декларації МФЖ принципів поведінки журналіста, які вони прагнутимуть відстоювати серед свого загалу, зокрема, прагнення до незалежності та справедливості й того, щоб  не завдавати шкоди.2) рішуче підтримувати цілі,  які  нині,  у час національної кризи та загрози війни, зазнають тиску. Журналісти зіштовхуються з викликом  відображати  офіційну лінію та гуртуватися навколо прапора, а політики намагаються використовувати національний  настрій для маніпулювання потоком  інформації чи навіть для того, щоб  змусити репортерів замовкнути.3) боротися за довіру до новин,  підкріплену вільним потоком інформації та поглядів з тим, щоб громадяни були постійно поінформовані, допомагати їм скласти власну думку.

4) взяти на себе зобов'язання проводити   кампанію серед своїх членів,  щоб якість інформації не заплямовувати пропагандою, заохочувати їх до об'єктивної висвітлення подій.     5) проголосити солідарність у    протистоянні тиску, мобілізовувати    окремих журналістів на опір йому та  на взаємну підтримку, заохочуючи їх    твердо дотримуватися журналістської етики. 
 

6) визначити пріоритети безпеки членів журналістських організацій, об'єднуючи їхні   ресурси та співпрацюючи з відповідним відділом МФЖ для організації тренінгів з безпеки, консультацій з травматології та  з надання медичної допомоги, а також оснащення для забезпечення надійнішого захисту.  Крім того, МФЖ та ЄФЖ, як відзначала місія міжнародного партнерства до Києва у лютому 2014 року, наголошують на  необхідності проведення незалежних розслідувань насильства щодо  журналістів.

7) встановити координацію за участю представників трьох спілок, здійснюючи цю домовленість, відстежувати  розвиток подій. МФЖ та ЄФЖ, як і раніше, поки триватиме   криза готові допомогати їхньому загалу й гарантувати, щоб вони постійно  підтримували тісний контакт, боротися за досягнення спільних цілей і гарантувати,   щоб захист ними журналістів та  медіа  завжди відповідав принциповим цінностям солідарності.МФЖ та ЄФЖ зобов'язалися спиратися на досвід своєї  нещодавньої поїздки у Київ і закликали усіх своїх членів виявити солідарність з українськими та російськими колегами та з їхніми спілками, говориться наприкінці повідомлення. Для утвердження цілей, незалежних від політичних і комерційних інтересів, обидві медіа-спілки  мають намір влаштовувати в Україні й Росії  зустрічі, тренінги та здійснювати інші заходи.

На фото - Юрій Луканов, Голова Незалежної медіа-профспілки та Надія Ажгихіна, Секретар Союзу журналістів Росії.

comments powered by Disqus