Українські медіа поширили фейк про продавчиню в Росії, яка проколювала презервативи для покращення генофонду

Скріншоти з публікаціями виклала на своїй сторінці у Facebook медіаекспертка ІМІ Олена Чуранова. Зокрема новину передрукували УНІАН, «Сегодня», «Styler», «Факты», «Комментарии», «Главком».

 

Як вказує експертка, на перевірку достовірності новини потрібно менше п’яти хвилин. Новина почала поширюватися з російського сайту «Панорама» ще 2 липня. Українські видання підхопили її дещо пізніше — на деяких сайтах вона вийшла 5 липня, а хтось дав її й 9-го. На цей час в мережі за пошуковим запитом із ключовими словами «Нижній Новгород», «продавчиня» та «фейк» вже були опубліковані спростування. 

 

Окрім того, на самому сайті «Панорама» у вкладці «Предупреждение» вказується, що це сатиричний сайт, який поширює вигадані новини. Та й контент самого сайту змушує замислитися про його серйозність. Ось кілька заголовків новин, які публікує «Панорама»: «В Нидерландах введут минимально допустимую норму марихуаны на домохозяйство», «ЕСПЧ порекомендовал обращаться в суд всем пострадавшим от действий Российской империи», «Правительство Великобритании объявило об отмене Brexit на основании интернет-опроса».

MediaSapiens раніше публікував підбірку 12 інструментів, які допоможуть швидко перевірити інформацію та викрити фейк. Також про свої прийоми з верифікації розповідав учасник проекту StopFake Михайло Кольцов. 

comments powered by Disqus