Тютюнові компанії щорічно заробляють $ 900 млн. завдяки рекламі сигарет у кіно і телепрограмах

00:00,
30 Травня 2013
1390

Тютюнові компанії щорічно заробляють $ 900 млн. завдяки рекламі сигарет у кіно і телепрограмах

00:00,
30 Травня 2013
1390
Тютюнові компанії щорічно заробляють $ 900 млн. завдяки рекламі сигарет у кіно і телепрограмах
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я Ірану, посилаючись на аналіз офіційних звітів тютюнових компаній.

«Заборона пропаганди куріння двома найпотужнішими світовими медіа інструментами – кіно і телебаченням, могла б нанести нищівний удар по тютюновій індустрії», –  сказано  у прес-релізі міністерства, оприлюдненому з нагоди Всесвітнього дня без тютюну, який відзначається 31 травня.

Далі у ньому йдеться про те, що аналіз звітів та офіційних документів найбільших тютюнових компаній показує: завдяки прихованій рекламі у кіно та телепрограмах вони щорічно заробляють близько $900 млн. Ці кошти отримують за рахунок покупок сигарет, які люди здійснюють саме під впливом образів курців з фільмів і телепрограм.

Також за підрахунками Міністерства охорони здоров’я, заборона показу сцен куріння на самому лиш IRIB, головному телеканалі Ірану, допоможе захистити від спокуси закурити 52% іранської молоді у віці 12-17 років.

«Наші діти переймають соціальні норми з  екранів телевізорів і дуже легко піддаються впливу реклами. Психологи і соціальні працівники стверджують, що дітям значно важче порівняно з дорослими встояти перед спокусливими повідомлення тютюнових компаній, які з’являються у медіа. Тому повністю заборонивши пропаганду куріння у ЗМІ, ми вбережемо дітей від пасток тютюнової індустрії», –  йдеться у прес-релізі.

Наразі курцями є 12,5% населення Ірану – 23,4% чоловіків і 1,4% жінок.

Нагадаємо, що Ірані ще з 1997 року діє повна заборона реклами сигарет, а тютюновим компаніям заборонено бути спонсорами або співорганізаторами масових заходів.

Подібні повні заборони реклами і спонсорства тютюнових виробів діють у 19 країнах світу, ще у 101 країні – заборонено рекламу сигарет у ЗМІ, а в 74 – жодних обмежень немає або ж вони мінімальні.

Джерело: tehrantimes.com

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
dorrys.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду