«Репортери без кордонів» занепокоєні тим, що на «Фукусіму-1» допущено лише двох журналістів-фрілайнсерів

00:00,
24 Травня 2012
1096

«Репортери без кордонів» занепокоєні тим, що на «Фукусіму-1» допущено лише двох журналістів-фрілайнсерів

00:00,
24 Травня 2012
1096
«Репортери без кордонів» занепокоєні тим, що на «Фукусіму-1» допущено лише двох журналістів-фрілайнсерів
Тільки 2 японських фрілайнсерів, які не представляють ті чи інші новинні видання, буде включено до групи з 40 акредитованих журналістів, котрі 26 травня відвідають «Фукусіму-1», «Репортери без кордонів» (RSF).

Один з них, Хатакеяма Мікійоші (Hatakeyama Michiyoshi) сказав RSF: двом допущеним на АЕС фрілайнсерам, що не працюють на конкретне новинне видання, не дозволять взяти камери чи будь-яке інше обладнання.

«Репортери без кордонів»  розцінили це  як неприйнятну «відкриту дискримінацію, що є прихованою формою цензури».

«Зрозуміло, що з технічних причин, мають існувати обмеження на відвідування АЕС. Однак упередженості стосовно фрілайнсерів та закордонних журналістів бути не повинно», – відзначають «Репортери без кордонів».

У телефонній розмові з RSF депутат парламенту Ясухіро Сонода (Yasuhiro Sonoda)  озвучив декілька аргументів агрументів на захист заборони брати з собою фото- та відеообладнання, які міжнародна медіаорганізація визнала непереконливими.

Перший з них – нестача  місця. Однак журналісти їхатимуть спецрейсами на двох автобусах, відзначає RSF. Другий – проблема часу. За словами Соноди, фото- ы відеоустаткування необхідно захистити на об’єкті від випромінювання, тож надмірна кількість апаратури призведе до різкого збільшення часу, необхідного для підготовки поїздки.

Хатакеяма Мікійоші пояснив, що під час поїздки на АЕС журналістів екіпірують захисними костюмами.  Репортерам дозволятимуть перебувати упродовж 10 хвилин на відстані 70-80 метрів від четвертого енергоблока.

Токійська  електрокомпанія (TEPCO) та  японський уряд не вперше вдаються до дискримінаційних дій щодо медіа, відзначає RSF. Під час поїздки закордонних журналістів на «Фукусіма-1» у лютому 2012 року, організатори наполягали на перевірці їхніх матеріалів до виходу в ефір.

Зіткнувшись із запереченнями членів Клубу закордонної преси (Foreign Press Club), Центру закордонної преси (The  Foreign Press Center) та Клубу закордонних кореспондентів в Японії ( The Foreign Correspondents’ Club of Japan), організатори були змушені анулювати цю вимогу.

За індексом свободи преси RSF  Японія посідала  у 2011-2012  роках 22-ге місце серед 179 країн світу.

Через рік після ядерної катастрофи, обмеження для журналістів-фрілайнсерів залишаються більш жорсткими, аніж для представників новинних редакцій. Для закордонних медіа «Фукусіма-1» також лишається достатньо закритою, резуюмують «Репортери без кордонів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
PhotoTVS
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду