Після отримання премії Пулітцера фоторепотер AP зганьбився через обробку цифрового знімка

В агенції заявили про його зізнання в тому, що за допомогою програмного забезпечення він вилучив із лівого нижнього кута кадру зображення відеокамери свого колеги. Це спонукало AP переглянути усі 494 знімки, які Контрерас подавав агенції відколи з 2012 року почав співпрацювати з нею. Жодних інших випадків маніпуляцій не було  виявлено, заявив віце-президент  прес-служби та оператор-постановник агенції Сантьяго Лайон (Santiago  Lyon).

Контрерас належав до знімальної групи п’яти фоторепортерів AP, які у квітні минулого року отримали премію Пулітцера за висвітлення сирійської війни. Журі відзначило їхніх авторів «за створення незабутніх кадрів в умовах екстремального ризику», а  Сантьяго Лайон вітав їх «за мужність і майстерність. У жодному з кадрів цього пакету AP не виявило ознак компрометації.

Однак Associated Press розірвала  відносини із Контрерасом і вилучить усі його кадри із загальнодоступного фотоархіву. «Переробка грубо  порушила вимоги агенції щодо правдивості й точності, хоча зображення у куті не мало важливого значення з погляду новин», - заявив Лайон.

«Репутація AP має першорядне значення. Ми діємо енергійно й  рішуче, якщо вона заплямована порушенням нашого кодексу етики, – наголосив він. – Свідоме вилучення елементів із наших фотографій абсолютно неприйнятне».

Контрерас пояснив, що зображення відеокамери у кадрі могло відвернути увагу глядачів.

«Я прийняв неправильне рішення, коли вилучив камеру, і мені соромно за це, – сказав він. –  Ви можете переглянути мої фотоархіви – і переконаєтеся, що це –  одиничний випадок. Він стався, ймовірно, дуже напруженої миті, у дуже складній ситуації. Однак це було зі мною. Тож я повинен взяти на себе відповідальність за  наслідки».

Контрерас – громадянин Мексики, який співрацював як  незалежний фоторепортер і з іншими американськими новинними медіа, інформує AP.

Знімок, про який йдеться, він зробив для прес-служби інформаційної агенції під час поїздки до Сирії разом з іншим фоторепортером-фрілансером. На ньому зображено епізод перестрілки повстанців із урядовими військами у вересні минулого року в населеному пункті Телата, у сирійській провінції Ідліб.


У кутку кадру з повстанцем, який  «пірнає» в укриття, спочатку було видно камеру колеги, що лежить на землі. Однак Контрерас зізнався редакторам AP, що перш ніж відправити його на фото-деск, він відредагував цей кадр.

comments powered by Disqus