«Главком» зманіпулював словами Анрі Леві про Зеленського як «покаяння для України»

image.zn.ua

4 квітня у виданні Le Point вийшла колонка Бернара-Анрі Леві, де він описав свої враження від зустрічі із кандидатом на пост президента України Володимиром Зеленським.

У матеріалі є абзац про єврейське коріння Зеленського: «Його юдаїзм. Адже все ж таки це екстраординарно, що тепер ймовірний наступний президент країни голокосту і Бабиного Яру є євреєм. Він виходець із родини вцілілих євреїв із Кривого Рогу, що на Дніпропетровщині, цій землі погромів. Чи не є це дитя постмодерну новим підтвердженням дезактивації вірусу антисемітизму, про що я говорив з часів Майдану? Чи не стане його обрання колективним покаянням України за Махна і Степана Бандеру? Сам він, зрештою, формальний: «Той факт, що я єврей, стоїть на 20-му місці в довгому списку моєї характеристики…».

 Скриншот. Джерело: Le Point

6 квітня у виданні «Главком» вийшла новина із заголовком «Французький філософ: Обрання Зеленського – це покаяння України за Махна та Степана Бандеру». У ліді: «Обрання єврея президентом «країни Голокосту і Бабиного Яру – це символічно». Хоча про «символічність» в першоджерелі немає ні слова.

Аналогічно цитата подається і в тілі новини: «Французький філософ, письменник і політичний журналіст Бернар-Анрі Леві вважає, що обрання президентом України, держави голокосту і Бабиного Яру — Володимира Зеленського, вихідця з уцілілих євреїв Дніпропетровщини — буде «свого роду покаянням України Махна та Степана Бандери».

Теза французького письменника виданням «Главком» тричі переказується як ствердження, хоча в першоджерелі — це риторичне запитання

Новину з «Главкома» також передруковало видання «Високий замок».

Раніше «Главком» був серед видань, які поширили фейк про російського правовласника відео Зеленського. Також це ЗМІ передрукувало неправдиву інформацію про смерть тигриці Тимошенко.

comments powered by Disqus