«Эхо Москвы» запровадить правила поведінки у соцмережах для своїх працівників

Леся Рябцева та Олексій Венедиктов, tjournal.ru

Про це вона повідомила у своєму блозі на сайті видання.

Помічницю Олексія Венедиктова Лесю Рябцеву призначили координатором групи, що розроблятиме рекомендації стосовно поведінки штатних працівників «Эха Москвы» у соціальних мережах.  

До робочої групи увійдуть також інші працівники видання, представники холдингу «Газпром-Медиа», Мінкомзв’язку, Роскомнагляду, а також представника ОБСЄ з питань свободи медіа.

«… Я покликала усіх своїх друзів, з якими ми робили Закон про блогерів», - зазначила Рябцева.

На її думку, такий регламент допоможе убезпечити журналістів, знайти компроміс між сторонами та «визначити рамки дозволеного».

«Як на мене, то рамок має бути менше. Тому ще раз повторю, регламент створюється для того, щоб убезпечити журналістів, але аж ніяк не обмежити свободу слова», - додала Рябцева.

Олайн-видання tjournal.ru зазначає, що численні користувачі соцмереж розкритикували заяву помічниці Венедиктова. Воно також наводить цитати окремих публічних осіб стосовно ініціативи «Эха Москвы».

Проект правил поведінки має бути підготовлений до кінця року. Раніше головред «Эха Москвы» Олексій Венедиктов розповів, що уклав компромісне рішення із головою правління холдингу «Газпром-Медиа». Згідно з ним у статут ЗМІ слід внести певні рекомендації та правила поведінки працівників у соціальних мережах.

Нагадаємо, що раніше російська радіостанція «Эхо Москвы» звільнила журналіста Олександра Плющева за допис в особистому твіттер-аккаунті. Через деякий час це рішення було скасоване.

Крім цього, наприкінці жовтня «Роскомнагляд» виніс радіо і сайту «Эха Москвы» письмове попередження за програму «Своїми очима», у якій, на думку відомства, містилася інформація екстремістського характеру, яка «виправдовує практику військових злочинів». Випуск програми називався «Бої за донецький аеропорт». У ньому брали участь кореспондент Los Angeles Times Сергій Лойко і журналіст радіостанції і телеканалу «Дождь» Тимур Олевський. Вели програму Софіко Шеварднадзе і Олександр Плющев. Розшифровка програми, опублікована пізніше на сайті, була видалена на вимогу Роскомнагляду.

comments powered by Disqus