Думка: Ідея примусової взаємності у соцмережах – небезпечна помилка

00:00,
16 Січня 2011
1291

Думка: Ідея примусової взаємності у соцмережах – небезпечна помилка

00:00,
16 Січня 2011
1291
Думка: Ідея примусової взаємності у соцмережах – небезпечна помилка
Замість нарікати на те, що вам відмовили у віртуальній дружбі, замисліться над тим, чого вам бракує, аби бути цінним для інших.

«Ви не маєте права на увагу. Вас не зобов’язані фоловити користувачі Twitter лише через те, що ви зафоловили їх. Ви не можете претендувати на нових френдів і коментарі у блозі лише через те, що публікуєте щось. Ніхто не мусить натискати на ваші посилання або підписуватись на вашу розсилку, і взагалі ніхто вам нічого не зобовязаний», - пише експерт із комунікаційних стратегій Ембер Наслунд на сайтs Social Media Today, аналізуючи поширені конфліктні ситуації поміж учасниками соціальних мереж.

 

- Інтернет не є ані демократією, ані егалітарним суспільством. Увага є занадто великою цінністю, аби хтось мусив віддавати її іншому лише як жест взаємної ввічливості. Я і лише я розпоряджаюся своєю увагою, і я сама буду вирішувати, з ким і як взаємодіяти в мережі. Якщо ви справді потребуєте, щоб хтось зафрендив вас на соціальній мережі, вам доведеться змінити свої пріоритети, аби бути вартим чужої уваги.

 

У разі, якщо ми візьмемо автоматичну взаємну увагу за правило, незабаром нас затопить безмежна кількість поверхових зв’язків, які мають для нас не більше змісту, значення або користі, аніж випадкове потискання руки незнайомцеві. Це навряд чи доречний стандарт для спільнот, які за своєю природою покликані пристосовуватись до потреб та способу комунікації різних типів учасників.

 

Поверхові зв’язки цінні лише з огляду на можливу перспективу перетворення на змістовні стосунки. Це означає, що ваш запит на долучення до «друзів» у соціальній мережі, який ви так самовпевнено відсилаєте – і у відповідь на який сподіваєтесь взаємності – не має жодної самоцінності, поки хтось не побачить у ньому цінність для себе.

 

Деякі люди дуже скупо витрачають свою увагу, маючи для цього поважні причини. Інші ліберальніші у своїх зв’язках, також із поважних причин. Мені так набридли нарікання на непідтверджені запити, або на те, що комусь приділяють більше уваги, аніж людям більш гідним її, на тих, хто не відповідає на коментарі, повідомлення чи привітання на стіні у Facebook. Так набридла зверхня критика людей, які дотримуються іншої френд-політики. Досить уже! Якщо ви вважаєте щось цікавим, корисним, забавним або вартісним – приділяйте цьому свою увагу. Якщо не вважаєте – не приділяйте! Якщо хтось робить цей вибір для себе, і він не збігається з вашим, обговоріть і спробуйте зрозуміти його мотиви, запропонуйте йому свої, зважте на аргументи обох сторін… і закінчуйте  з цим нарешті.

 

Увагу, дружбу, приязнь треба заробити. Тому, відкриваючи для себе соціальні мережі, не обманюйтесь, вважаючи, що обмін цінностями у них заснований на обов’язковій взаємності. Він полягає у взаємодії, у внескові в дискусії, для участі в яких не конче ставати «друзями» з іншими учасниками. Замість нарікання на те, що інші відмовляються приділяти увагу вам, замисліться над тим, чому ви не викликаєте в них такого бажання, і чи не є ваш внесок у спільноту недостатнім.

 

«Медіаграмотність» за матеріалами Social Media Today.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду