Британська комісія з журналістської етики хоче регулювати твітер

00:00,
6 Травня 2011
963

Британська комісія з журналістської етики хоче регулювати твітер

00:00,
6 Травня 2011
963
Британська комісія з журналістської етики хоче регулювати твітер
Орган саморегуляції просить друковані видання розробити «твітер-політику».

Комісія з розгляду скарг у пресі Великої Британії (Press Complaints Commission) – орган галузевої саморегуляції, чиї функції приблизно відповідають нашій Комісії з журналістської етики, - вважає, що під її юрисдикцію має потрапити, окрім традиційних медіа, і частина нових. Зокрема сервіс мікроблогів Twitter, який використовується багатьма традиційними ЗМІ для поширення новин та посилань на свої матеріали.

 

Як повідомляє The Guardian, у комісії вважають частину повідомлень у твітері «газетним редакційним контентом», який має відповідати етичним нормами  журналістики. Кодекс, на підставі якого діє комісія, хочуть змінити вже цього року, після чого скаржники зможуть розраховувати на розгляд своїх скарг, якщо вони стосуватимуться порушень у твітах. Раніше комісія відхиляла такі скарги, посилаючись на те, що регулювання нових медіа не належить до її компетенції.

 

Втім, комісія претендує на регулювання лише «робочих» дописів у мікроблогах ЗМІ та журналістів, не зазіхаючи на приватні.  Зокрема, під юрисдикцію РСС потраплять усі офіційні твітер-екаунти друкованих видань, а також професійні мікроблоги, в яких журналісти діляться новинами та посиланнями, а не особистими переживаннями. Журналісти дедалі частіше заводять окремі екаунти для роботи і для приватного спілкування.  

 

Комісія хоче, щоб кожне друковане видання розробило офіційну «твітер-політику» та поінформувало своїх репортерів, які екаунти вважатимуться офіційними, які – ні.  Перш ніж орган саморегуляції розширить поле своєї відповідальності, він протягом найближчих місяців проведе консультації з представниками індустрії.

 

У Британії на твітер уже поширюється дія дифамаційного законодавства. У листопаді РСС постановила, що вся інформація, опублікована у твітері, є публічною і може бути передрукована газетами.

  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду