BBC довелося вибачитися за інтерв’ю з політиком, який заперечує глобальні зміни клімату

The Guardian

Під час інтерв’ю пан Лоусон заперечив глобальні зміни клімату й те, що за останні десять років температура на планеті зросла, пише The Guardian. Програма почала отримувати скарги від слухачів й спершу виправдовувалася тим, що зараз таку ж позицію займає адміністрація в США та тим, що журналісти надають можливість висловитися людям з різними точками зору.

Та на цьому конфлікт не вичерпався й слухачі надіслали офіційного листа зі скаргою до відповідного підрозділу BBC. В компанії вирішили, що інтерв’ю з Найджелом Лоусоном дійсно порушило керівні принципи точності та неупередженості.

Боб Уорд, політичний директор науково-дослідного інституту «Грантем» з питань зміни клімату в Лондонській школі економіки вважає, що BBC варто зважати на ту шкоду, яку може заподіяти поширення недостовірної інформації в ефірі. Так, за даними NASA, в 2016 році було зафіксовано рекордне зростання температури.

 

Програма «Сьогодні» вже не вперше зазнає критики за інтерв’ю з Найджелом Лоусоном. В 2014 році департамент BBC, який опрацьовує скарги, також постановив, що журналісти «надали зайву вагу думці Найджела Лоусона і створили помилкове враження щодо наукових доказів з цього питання».

Нагадаємо, нещодавно регулятор Ofcom зобов'язав два канали BBC присвячувати до 90% ефіру оригінальним програмам.  Відповідно до нових правил, розроблених для забезпечення високої якості і різноманітності програм для всієї аудиторії, ВВС повинна транслювати більше програм національного виробництва.

comments powered by Disqus