7 цитат від Чарльза Кловера, голови московського бюро газети Financial Times: про Росію, стереотипи та про журналістику

00:00,
1 Вересня 2011
1270

7 цитат від Чарльза Кловера, голови московського бюро газети Financial Times: про Росію, стереотипи та про журналістику

00:00,
1 Вересня 2011
1270
7 цитат від Чарльза Кловера, голови московського бюро газети Financial Times: про Росію, стереотипи та про журналістику
Голова московсього бюро Financial Times Чарльз Кловер для ключової британської газети пише матеріали не лише про бізнес, але й про смерть юриста Сергія Магнітського, розслідування вбивства Анни Політковської, соціальну мобільність, російський націоналізм і захоплення російських чиновників Twitter’ом. В ексклюзивному інтерв’ю Slon.ru Кловер поділився філософськими роздумами про журналістику та розповів про стереотипи відображення російських та американських реалій, а також про те, які теми цікаві західній пресі.  

Про загальнодержавну прозорість у Росії.

І хоча інтерв’ю у Медведєва я брав, дуже важко зрозуміти, що насправді відбувається і що відбуватиметься. Це – загадковість Росії, яку дуже люблять на Заході як тему. Я не знаю, наскільки це важливо  насправді, я не бачу значних відмінностей мвж Путіним та Медведєвим. І, мабуть, не має великого значення, хто буде – і Путін продовжить цей курс, і Медведєв.

 

Про «керований націоналізм».

Є таке поняття у російській політиці як «керований націоналізм». Його було чітко сформульовано співрозмовником з моєї статті, лідером ультранаціоналістичної групи. Він сказал, що Кремль не хоче бачити незалежні політичні рухи, політичні групи – або їх потрібно знищити, або очолити. Вони не можуть знищити націоналістів, тому очолюють.

 

Про теми, цікаві західному суспільству.

Іноді мені пропонують теми, іноді я сам пропоную. У цілому, цього року трохи важче опублікувати статті з Росії – дуже багато подій у Європі, що витісняють новини з Росії. Оскільки ми – європейська ділова газета, криза єврозони для нас – ключова подія.

 

Фото: MediaSapiens.

 

Про операцію проти Каддафі.

Коли розпочали повітряну операцію проти Каддафі, я був у Лівії, в Тріполі – з групою журналістів, що були гостями режиму Каддафі. Вони не контролювали, що ми писали, але дуже контролювали те, що ми бачили. Якщо ми ходили без супроводу, нас затримували. Мене затримували два рази. Дуже важко було здогадатися, що відбувається у Тріполі насправді.

 

Про стереотипи.

Я не відкрию великого секрету – стереотипи холодної війни існують. І ми іноді помиляємось, когли дивимось на Росію через окуляри холодної війни, але ж і в Росії є багато стереотипів стосовно Америки. Потрібно з цим боротися. Просто неможливо весь час писати, що Росія – мафіозна держава з олігархами, КГБ-шниками та ведмедями, це було би помилкою. Потрібно знайти і передати істину західним читачам, знайти правду та написати її цікаво з художньої точки зору.

 

Журналістика як література.

Англійською статті назвиваються stories, тобто казки (сміється), це літературний стиль. Журналістика використовує літературні прийоми, потрібно знайти справжню подію, але подати її в літературному контексті. Це іноді буває важко, це дуже великий виклик – писати правду, але хорошим стилем, щоб приємно було читати.

 

Про журналістів.

Я підтримую як журналіст відкрите суспільство, підтримую ліберальні цінності – не тому, що американець, а тому що журналіст. А як працювати інакше? Я просто не розумію.

 

Повний текст інтерв’ю – Slon.ru

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду