ЗМІ «відклали томос» через маніпуляції зі словами митрополита

Крым.Реалии

10 жовтня видання «Deutsche welle» опублікувало новину з посиланням на католицьку агенцію новин KNA, що «рішення щодо томоса для України відклали». Про це начебто заявив у Стамбулі митрополит Австрійський та екзарх Угорщини Арсеній (Кардамакіс) у розмові з кореспондентом агенції. Митрополит сказав: рішення ухвалять, «коли настане час». Також додав: «Ми не воліли б створювати жодних нових проблем, однак з Божою допомогою будемо чинити так, щоб усе було мирно».

Синод Константинопольського патріархату засідає три дні — з 9 по 11 жовтня. Очікувалось, що на ньому розглянуть питання про надання томосу про автокефалію української православної церкви.

Інформацію ж про те, що «томос відклали» передрукували «РБК-Україна», «24 канал», «Кореспондент.net», «Главком», «Обозреватель», «Гал-інфо», тощо. А сайт «Главред» взагалі написав: «Синод Вселенского патриархата решил перенести решение вопроса о Томосе для УПЦ». Хоча у першоджерелі, на яке вони посилаються, чітко йдеться про репліку одного митрополита.

Спростував інформацію про «відкладення» архієпископ Чернігівський і Ніжинський, керівник інформаційного відділу Київської патріархії Євстратій (Зоря). «Його [митрополита] спитали зранку, до доповіді Екзархів і до того, як, власне, в Синоді розпочалося обговорення української теми (яке продовжиться ще й 11го жовтня). Тож митрополит ніяк не міг ДО РОЗГЛЯДУ питання ВЖЕ заявити ПРО РІШЕННЯ, що справу нібито «відклали». Але комусь не терпиться терміново зробити «першу шпальту з сенсаційним заголовком», — написав він у Facebook.

Кореспондент BBC Святослав Хоменко також у соціальній мережі написав, що особисто спілкувався з журналісткою австрійської агенції новин: «Вона збиралася неочікувано поставити питання німецькою німецькомовному митрополиту Австрійському Арсенію і таким чином отримати ексклюзив. Що вона, зрештою, і зробила сьогодні (чи то пак, вчора [9 жовтня]) до обіду, до того, як екзархи презентували свою доповідь».

Він розповідає, що мала місце маніпуляція. Журналістка ще до презентації запитала, чи говорили про Україну і прийняли рішення. Митрополит відповів, що «приймуть у відповідний для цього час, але точно приймуть, це принципова позиція». За словами Хоменка, українська служба «Deutsche welle» поставила новину від агентства у більш драматичному перекладі. 

Крім того, згодом було повідомлено: рішення щодо України оголосять саме 11 жовтня. Зрештою, синод Вселенського Патріархату прийняв рішення надати томос про автокефалію Православній Церкві в Україні. Остаточно процедуру завершать після того, як УПЦ КП, УАПЦ та частина єпископату УПЦ (МП) проведуть об’єднавчий Собор та оберуть предстоятеля. Тоді новоутворена Православна Церква в Україні увійде в повноцінне спілкування зі Вселенським православ’ям.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що журнал єгипетських авіаліній вибачився за скандальну публікацію про акторку Дрю Беррімор. Редакція тоді назвала причиною непорозуміння подвійний переклад матеріалу.

comments powered by Disqus