Журналісти каналу «Звезда» вибачилися за брехню про Україну

Журналісти визнали, що інформацію для своїх сюжетів отримували від керівництва, а не з місця події. «У тому числі про фосфорні бомби, які я особисто не бачив, мені повідомили з Москви», - зазначено у заяві.

«Факти невідповідності дійсній ситуації того, що показує російське ТБ, бачив неодноразово. У зв’язку з чим, прошу вибачення в народу України», - написали у своїх заявах журналісти.

12 червня низка російських ЗМІ, серед яких телеканал «Звезда», повідомили про скидання фосфорних бомб на селище Семенівка під Слов’янськом. При цьому, були використані відеокадри з Іраку зняті у 2004 році.

 

Як відомо, співробітників телеканалу «Звезда» Євгена Давидова та Микиту Кошенкова затримали 14 червня у Дніпропетровську. 16 червня представники Дніпропетровської ОДА передали затриманих помічникові військово-морського аташе РФ Едуарду Белашеву. За повідомленням СБУ, їм заборонили в'їзд в Україну на три роки.

У мережі був опублікований відеозапис допиту журналістів, на якому Євген Давидов визнав, що фальшиві сюжети він робить  за наказом редакції. Окрім цього, він підтвердив участь російських громадян в бойових діях на Донбассі та визнав, що повідомляти про це у сюжетах йому заборонено.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів».

comments powered by Disqus