Яніна Соколова у Польщі розказала про агресивну російську пропаганду

youtube.com

Яніна Соколова презентувала на форумі свій ютуб-проєкт «Вечір». За її словами, він за два місяці набрав 200 тис. підписників та отримав «срібну кнопку» від відеоплатформи. Упродовж 90 днів проєкт мав 26,8 млн. глядачів, каже ведуча.

«Це маленький приклад того, як 15-хвилинна програма антифейків щотижня, борючись з російською пропагандою, створює свою інформаційну історію та викриває все те, що брешуть росіяни з допомогою федеральних каналів. Це приклад того, як невелика команда може цьому протидіяти з допомогою отриманих коштів від самих українців», — розповіла пані Соколова.  

Також вона нагадала учасникам форуму, що з Дня Незалежності України 1991 року Російської Федерація вкладає мільйони коштів, аби створювати тут проросійські настрої та розв’язувати війни.

«В Україні на війні з Росією вже загинуло 13 тис. людей. Ми сьогодні в польському місті Криниця, де живе 11 тис. мешканців. Якщо усвідомити втрати України, — це наче зараз не стало б цього містечка. Настільки великі масштаби. Але велика частина цієї війни — інформаційна. Мільйони євро вкидається у те, щоб українці та інші європейці чули все з російської сторони. Щоденно мільйони фейків та акаунтів атакують, зокрема, тих, хто бореться з російською пропагандою», — сказала Яніна Соколова.

Вона також закликала європейців не тільки мати «глибоку стурбованість» у зв’язку з подіями на сході України та анексією півострова, але й виділяти якомога більше коштів на боротьбу з російською пропагандою в Європі.

«Я би дуже хотіла, щоб якомога більше атифейків створювалося у інших країнах. Наскільки мені відомо Євросоюз виділив 5 млн. євро на боротьбу з пропагандою РФ. В нашій країні ці цифри вкрай малі: бюджет країни не дозволяє виділяти величезні кошти на боротьбу з пропагандою. Я сподіваюся, що з новим урядом ми все ж таки це поборемо», — зазначила спікерка.

Раніше «Детектор медіа» записав лекцію Яніни Соколової у київському інституті, де вона розповіла про протидію російській пропаганді, матюки та українську мову.

Також нещодавно ми виписали головне з дослідження злитої преписки Кремля. Електронні листи російських високопосадовців показують внутрішню кухню гібридної війни РФ проти України.

comments powered by Disqus