У Польщі є кілька сайтів із «вкидами» пропаганди, написаними в РФ – експерт

ukrinform.com

Про це він зазначив в інтерв'ю «Укрінформу».

За його словами, Росія також намагається вплинути на ставлення поляків до України в цілому, а також залякує їх українськими трудовими мігрантами.

Експерт повідомив, що поширенням пропаганди займаються не класичні ЗМІ, а нішеві сайти, які віддзеркалюють переконання якоїсь групи людей. 

«У Польщі є декілька інтернет-порталів, які напряму вкидають елементи, заздалегідь написані в Росії, або чітко дублюють щось, що має викликати негативну реакцію в суспільстві», – підкреслив пан Лельонек.

Експерт вважає, що російська пропаганда вміло працює з емоційним впливом на суспільство. Він наголосив, що в Польщі вона проводить скоординовані операції на кількох рівнях: нішеві інтернет-портали, блогери, які їм симпатизують, а також польськомовна версія російського агентства Sputnik.

За його словами, серед геополітичних тем у польському інформпросторі розповсюджується твердження, що ЄС чи Захід занепадають. «Натомість, Росія – це захисник моралі, релігійних цінностей. І ніхто з реципієнтів такого типу інформації не бачить суперечностей у тому, що в Росії упродовж року офіційно виконується найбільше абортів, ніж будь-де. Для таких користувачів інтернету Росія і Путін є уособленням захисників християнства, захисників цивілізації від занепаду», – зазначив експерт.

Історичний аспект, за словами пана Лельонека, часто переплітається з іншими темами, наприклад, активною трудовою міграцією українців до Польщі. 

«Наприклад, поляків лякають тим, що від українців іде загроза в питанні соціального захисту. Мовляв, у Польщі зросли б зарплати, якби не приїхав сюди понад мільйон мігрантів з України. У зв'язку з цим зарплати низькі через те, що українці працюють за менші гроші, ніж поляки. Однак, люди не задумуються, що така ж схема працює і проти них, адже свого часу до західних країн емігрували три мільйони поляків», – каже Президент варшавського Центру аналізу пропаганди та дезінформації.

Пан Лельонек повідомив, що російська пропаганда в Польщі  просуває зокрема такі меседжі, як: «Не можна погіршувати відносини з Росією, оскільки НАТО нас не захистить, а ЄС розпадається», «Не можна довіряти союзникам», «Ми для українців лише інструмент досягнення ними своїх цілей», «Західна цивілізація наближається до колапсу», «США – це колос на глиняних ногах», «У наших сусідів – Німеччини, України чи Литви ворожі плани щодо поляків, усі вони – проти нас».

Експерт підкреслив, що основними цілями, які перед собою ставить у Польщі російська пропаганда – це дестабілізація суспільно-політичного життя у Польщі, збільшення поляризації та поділів у суспільстві.

Нагадаємо, польські ЗМІ повідомляли, що щодня фіксується близько 14 тисяч атак на Польщу з російського напрямку.

Дослідниця російської пропаганди у Празькому Open Society Fund Радка Пуділова розповіла, що популярною темою російської пропаганди в Чехії лишається авіакатастрофа MH17, а про постать Степана Бандери в підозрілих онлайн-медіа повідомляють вже рідше.
 
comments powered by Disqus