Twitter перетворилась на поле інформаційної битви у Венесуелі — EUvsDisinfo
Twitter перетворилась на поле інформаційної битви у Венесуелі — EUvsDisinfo
Про це пише cайт кампанії «ЄС проти дезінформації». Видання зазначає, що Twitter є домінуючою соціальною мережею у Венесуелі. Це робить її привабливим місцем для поширення дезінформації.
У січні 2019 року ця соціальна мережа видалила близько 2 тис. акаунтів, які можуть бути пов’язані з російською «фабрикою тролів».
Видання EUvsDisinfo відфільтрувало з 1,5 млн іспаномовних твітів щодо Венесуели ті, які містили слова «Росія», «Москва» та «Путін» (це 60 тис. твітів за січень-лютий 2019 року). Аналітики помітили, що піки кількості постів про Росію як «захисника» були тоді, коли російські джерела, переважно RT та Sputnik, продукували інформацію, пов’язану з Венесуелою.
Потужним наративом виявилось повідомлення про гуманітарну допомогу США та ЄС як «троянського коня». Тобто поширювались чутки про те, що під виглядом такої допомоги Захід надсилає військову підтримку опозиції.
І хоча у соціальній мережі такі повідомлення були не надто популярні — 3,4 % від усіх іспаномовних твітів про допомогу США — їм вдалось проникнути в медійне поле. Наприклад, 22 лютого про «троянського коня» заговорив президент Болівії Ево Моралес (Evo Morales), а згодом ВВС опублікувало статтю із заголовком «Підмога Венесуелі: справжня допомога чи троянський кінь?».
Разом з тим, EUvsDisinfo зауважує, що постачанням зброї під виглядом «гуманітарних конвоїв» на Донбас у 2014 році займалася саме Росія.
Нагадаємо, у Венесуелі 15 січня парламент оголосив узурпатором президента Ніколаса Мадуро. Після масових протестів лідер опозиції Хуан Гуайдо проголосив себе виконуючим обов’язків президента.
Чинного президента Ніколаса Мадуро вважають легітимним Росія, Китай, Куба і Мексика. Москва звинувачує Вашингтон в намірі силою змінити владу в Венесуелі.
Раніше «Детектор медіа» писав, що «Первый канал» переміг у рейтингу дезінформації Росії.