США планують відкрити центр для ведення контрпропаганди щодо Росії - The Daily Beast

Elizabeth Brockway, The Daily Beast

Як повідомляє The Daily Beast, сенатори Роб Портман і Кріс Мерфі виступили з ініціативою про створення Центру глобальної взаємодії (GEC). Головні завдання центру - боротьба з пропагандою та фейковими новинами.

 За даними видання, відкриття центру очікується вже в цьому році.  GEC буде входити до складу держдепартаменту США. Сенатор Кріс Мерфі схвалив виділення 160 мільйонів доларів на роботу центру. Сенатори Бен Кардін та Джон Маккейн згодои розширили фінансування, виділившии додаткові 100 мільйонів доларів для GEC та інших організацій, аби підтримати створення об'єктивних новин російською мовою, протидію фейкам та проведення досліджень про вплив інформаційної війни.

Серед обов'язків GEC - стежити за закордонними пропагандистськими кампаніями, аналізувати їх дії та чинити опір. Центр також буде виділяти гранти для зарубіжних журналістів, приватних компаній і громадських організацій, які здійснюють перевірку інформації - наприклад, Bellingcat або StopFake.org.

Нагадаємо, світового розголосу набула оприлюднена 6 січня доповідь американських спецслужб, у якій ідеться про втручання Росії в президентські вибори у США за допомогою хакерів і ЗМІ. Кампанія мала на меті збільшити шанси на перемогу Дональда Трампа, дискредитуючи його суперницю Гілларі Клінтон. Також вона мала підірвати довіру американців до виборчого процесу та зменшити шанси Клінтон на перемогу. 

Також у США наприкінці минулого року було засновано постійний комітет з протидії «активним діям Росії». Відповідний законопроект прийняла палата представників Конгресу США.

comments powered by Disqus