Шведські експерти звинувачують Росію у веденні інформаційної війни

Computer Crime Research Center

Інститут провів комплексне дослідження, яке виявило, що Швеція є об'єктом «широкого спектра активних заходів», які мають на меті підірвати суспільну підтримку політики, яку провадить уряд. Зокрема Росія поширювала через російський сайт «Спутник» звіти, що вводили в оману аудиторію, цитує The Guardian. Крім того, через канали російської публічної дипломатії поширювалися фейкові новини, які одразу підхоплював «Спутник» та інші сайти.

Дослідникам не вдалося з'ясувати першоджерела фейків, однак вони «відповідають стратегічним цілям Росії». На думку Інституту, основною метою Москви було мінімізувати роль НАТО в Балтійському регіоні і утримати Швецію від міжнародного військового союзу.

Один з авторів доповіді Мартін Краг (Martin Kragh) розповів, що дослідники вивчили 26 фейків, які були поширені в шведських медіа у період з кінця 2014 року і до середини 2016 року. Більшість із них з'явилися на підозрілих маловідомих сайтах російською або швдською мовою. В деяких з них цитувалися шведські високопосадовці, аби новини виглядали більш надійними. «У цих новинах достатньо помилок та викривлених фактів, аби їх назвати фейковими», - зазначив дослідник. Також однією зі складових інформаційної війни проти Швеції є використання «армії тролів», яка переслідує журналістів та вчених.

Нагадаємо, нещодавно німецькі урядовці заявили, що вони ведуть розслідування безпрецедентного поширення фейкових новин. Німецька спецслужба BfV (Bundesamt für Verfassungsschutz) заявила про «використання величезного обсягу фінансових ресурсів та розгортання широкого спектру інструментів російської пропаганди» для проведення дезінформаційної кампанії, спрямованої на дестабілізацію уряду Німеччини.

comments powered by Disqus