Рух «ельфів» проти російських інтернет-тролів набирає популярності у Чехії

media.wired.com

Як пише сайт Denikn, Чеська Республіка стала ще однією країною, де активісти координують свої зусилля, щоб захищати інформаційний простір від тролів Російської Федерації.

Видання нагадує, що сучасна Росія сприймає Естонію, Латвію та Литву як свою зону впливу. Тому в країнах Балтії був створений рух «ельфів» для спротиву російській «фабриці тролів».

Чеських «ельфів» надихають саме балтійські колеги. «Там «ельфи» змогли обмежити російські інформаційні операції, — розповідає активіст чеської групи. — Ми підтримуємо зв’язок з ними і хочемо наслідувати це».

Вони зберігають анонімність, щоб не наразитися на активну кампанію з дискредитації їхніх персон. Приміром, під такі дії потрапила свого часу фінська журналістка Джесіка Аро (Jessikka Aro). Після того, як вона написала декілька матеріалів з викриттям інформаційних маніпуляцій Кремля, пропагандисти РФ звинуватили її у роботі на США, поширювали різного меми з її фотографіями тощо.

«Ми не працюємо проти людей, які просто щось критикують, а проти тих, хто свідомо займається руйнацією функціонування нашої країни», — каже один з чеських «ельфів».

Раніше «Детектор медіа» писав, що Twitter опублікувала базу з майже 4 тисяч акаунтів російських «тролів». Крім того, ми публікували скорочену версію французького дослідження про російські інформаційні маніпуляції.  

comments powered by Disqus