Російські ЗМІ звинуватили Парубія в провокації на основі фейкового документу

Росію нібито збиралися звинуватити в постачанні зброї в Україну через інсинуацію захоплення зброї в бойовиків. Такий висновок російські журналісти зробили на основі фото документу до керівника Прикордонної служби України Миколи Литвина за підписом нібито секретаря Ради нацбезпеки та оборони Андрія Парубія. Втім ведуча «Россия 24» називає його керівником Служби безпеки України.

Журналісти російського каналу показали фото цього документу з посиланням на ресурс «Украина.ру», який у червні було запущено під керівництвом Дмитра Кисельова.

Цей сайт, у свою чергу, посилається на блог письменника-фантаста та політолога Льва Вершиніна, який переконує у достовірності документу.  Як відомо, у травні адміністрація Живого Журналу двічі заморожувала блог через збір коштів для так званого «народного ополчення Донецька».

Як вдалося встановити, зображення документу, який облетів російські інтернет-видання та потрапив у ефір каналу «Россия 24», вперше був опублікований автором під іменем Тарас Коваль на блозі «Евромайдану.нет» 20 червня 2014 року. Окрім цього, ресурс «Евромайдану.нет» систематично публікує недостовірні повідомлення та тексти, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

Проект StopFake виявив, що підпис Андрія Парубія скопіювали з документу, який він та ще низка політиків підписали у січні 2014 року на Майдані. Цим документом гарантувалася безпека тим силовикам, які перейдуть на сторону мітингувальників.
 

Підпис із документу за січень 2014 (фото: intvua.com):

Підпис із документу, викладеного 20 червня 2014: 

Порівняння обох підписів від StopFake.org (прозорість 50%):

Підпис повністю співпадає з підписом на документі про нібито підготовку провокацій проти Росії.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів». 

comments powered by Disqus