Російські телеканали змонтували відео обстрілу Донецька українськими військами

youtube.com

У сюжеті Дмитра Зайцева для програми «Анатомия дня» (НТВ) розповідається про докази обстрілу українськими військовими двох районів Донецька 18 листопада.

«На цьому тлі з’явився новий доказ порушення перемир’я з боку київських силовиків, причому вони самі зняли обстріл Донецька на відео, це відео є в нашому розпорядженні. Таким чином жителі Донецька опинилися серед «двох вогнів», адже тепер почала діяти й «економічна блокада», оголошена Порошенком», – сказано у сюжеті.

Як стверджує Дмитро Зайцев, командування силовиків нібито пояснило обстріл тим, що солдати були в «неадекватному стані».

Сюжет Дмитра Зайцева (змонтовані кадри 0:43-1:02 сек)

Показані Дмитром Зайцевим кадри не можуть свідчити про обстріл Донецька 18 листопада, оскільки вони були змонтовані із двох різних відеороликів, що з’явилися у Мережі раніше.

Першу частину відео, на якій видно обстріл запалювальними бомбами, було завантажено на YouTube ще 1 листопада.

Друга частина змонтованого відео, на якій видно запуск реактивних установок «Град», вперше появилася в Мережі за два дні до сюжету – 16 листопада. Її опублікував на своїй сторінці в Facebook журналіст телеканалу «Інтер» Роман Бочкала, а не українські силовики, як це стверджується в сюжеті НТВ.

Нагадаємо, журналіст Дмитро Зайцев та автори програми «Анатомія дня» занесені на Дошку ганьби брехливих журналістів за систематичні маніпуляції та брехню при висвітленні подій в Україні.

comments powered by Disqus