РНБО спростувала чутки російських ЗМІ про Білу вдову, що нібито воювала в батальйоні "Айдар"

Про це заявив речник Ради національної безпеки та оборони Андрій Лисенко у коментарі УНІАН.

«Це чергова вигадка російських ЗМІ на кшталт «розп'ятого хлопчика», подібних ми вже бачили багато. Нічого спільного з реальністю ця інформація не має. Це фейк вигаданий спеціально для американської та британської аудиторії, оскільки тема «Білої вдови» для них є дражливою», - сказав Лисенко.

За його словами, чутки про участь Лютвейт у боях мають за мету дискредитувати українську армію, оскільки у Великобританії та США болісно сприймуть звістку про начебто її участь у боях на боці України. «Ця особа причетна до загибелі багатьох людей, зокрема підозрюють в нападі на торговельний центр у столиці Кенії Найробі. Її чоловік влаштував теракт у метро Лондона в 2005 році. Таким чином російські ЗМІ намагаються спекулювати на горі людей. Це цинічна брехня, і ми раді, що все більше людей на заході вчаться впізнавати та викривати російську пропаганду», - зазначив Лисенко.

Командир батальйону «Айдар» Сергій Мельничук також назвав маячнею інформацію про Білу вдову. «Ще трохи і росіяни договоряться до того, що у складі «Айдару» воює Усама бен Ладен», - передав слова Мельничука речник РНБО.

Чутки про те, що Саманту Лютвей вбив російський терорист, який воює на Луганщині, поширив журналіст інформаційного агентства Regnum Олексій Топоров. 12 листопада він написав, що Біла вдова воювала у батальйоні «Айдар» і що її вбив російський снайпер неподалік Дебальцевого. Проте журналіст не повідомляє, звідки у нього є така інформація та не наводить жодних доказів.

Згодом, чутку з посиланням на Regnum поширив британський табло їд Mirror. 13 листопада в ефірі програми «Вести» на телеканалі «Россия 24» цю інформацію озвучили з посилання на британське видання.  

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus