«Радіо Свобода» заявляє, що російське ЗМІ перекрутило слова їхнього експерта

opsmedia.ru

Про це йдеться в повідомленні «Радіо Свобода».

Видання Life! поширило недостовірну цитату експерта в сфері комунікацій та донеччанина Олексій Ковжуна й заявило, що посилання на відповідний ефір «вже видалене» з сервісу YouTube нібито «через порушення правил YouTube щодо розпалювання ненависті».

Скріншот публікації російського видання Life! авторства Іллі Ухова

Цю публікацію Life! передрукувала велика кількість російських ЗМІ, в основному, як зазначає «Радіо Свобода», «пропагандистської спрямованості».

Радіо заявило, що слова Олексія Ковжуна були вирвані з контексту та відредаговані. У цьому можна переконатися, переглянувши відповідний ефір проекту «Радіо Донбасс.Реаліі», який – як і всі ефіри української служби Радіо Свобода – знаходиться у вільному доступі в YouTube.

«Чи готові ви різати росіянина, який буде ломитися в ваш будинок?», – поставив запитання Олексій Ковжун слухачам, акцентуючи на другій частині речення, яку російське видання Life! взагалі опустило.

«Розмова була присвячена проблемі розмитості поняття “іншого”, взагалі другої сторони в конфлікті на Донбасі, – говорить редактор проекту «Радіо Донбасс.Реалії» Тетяна Якубович. – Те, що нам доводиться артикулювати такі болючі питання, продиктовано самою природою гібридної російської агресії, яку ми бачимо на Донбасі».

Проект української служби «Радіо Свобода» «Радіо Донбасс.Реалії», в ефірі якого відбулася розмова з Олексієм Ковжуном, покликаний інформувати жителів Донбасу по обидва боки лінії розмежування про причини, перебіг і природі конфлікту на Донбасі – без агресії і пропаганди. 

Нагадаємо, у листопаді литовське видання Delfi викрило фейк, поширюваний російськомовними ЗМІ, про те, що нелегал-українець нібито стягував із громадян гроші за проїзд у автобусі.

А в жовтні російські державні телеканали показали фейковий сюжет про страву «Путінбургер», яку нібито подають в американському ресторані на честь дня народження президента Росії.

comments powered by Disqus