Pravda.Ru видає фото евакуйованої українською владою дівчинки за біженку в Росію

Фото зробив Андрій Петров для агентства Associted Press.

Вперше воно опубліковане 10 червня у американському виданні Los Angeles Times. Того ж дня зображення дівчинки опублікував сербський портал Politika з підписом «Голова Президії Верховної Ради Донецької самопроголошеної Народної Республіки Денис Пушилін повідомив ІТАР-ТАСС, що кордон між Росією і Україною перетнули близько 15000 біженців – в основному жінок і дітей, із зони бойових дій на сході України», зазначає Піддубний.

Після цього фото зі зміненим контекстом неодноразово було опубліковано на російському сайті Pravda.Ru. 13 червня редактори сайту використали фото у новині «Дещиця вимагає у Лаврова, щоб Росія повернула дітей-сиріт, вивезених з-під бомбардувань».

У окремій фотогалереї на Pravda.Ru поряд із цим фото повідомили величезний наплив біженців у регіони Росії, котрі межують з Україною.

18 червня фото було використано в новині під заголовком «Новоросів чекають фільтраційні табори», де було подано у перекрученій інтерпретації заяву тодішнього в.о. міністра оборони Михайла Коваля щодо заходів для недопущення бойовиків з Донецької та Луганської області у інші регіони України.

21 червня Pravda.Ru проілюструвала зображенням дівчинки недостовірну інформацію те, що «українські військові обстріляли автобус з дітьми на кордоні з Росією».

2 липня журналісти Pravda.Ru використали те ж фото у англомовній версії сайту в новині «Щонайменше 500 українських біженців прибувають до Криму щодня».

10 липня російське видання знову використало фото дівчинки як ілюстрацію до новини «ЛДПР пропонує встановити камери, що фіксують процес переходу біженців з України в Росію».

Окрім цього, 1 липня фото дівчинки використав також сайт CrisisUA.Net у новині про нібито евакуацію так званими «ополченцями» дітей з Будинку малятка на півночі Луганська. 9 липня сайт Pravoslavie.Ru проілюстрував зображенням дівчинки зі Слов’янська новину про допомогу біженцям митрополита Ростовського Меркурія.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus