Понад половина росіян не вірить в існування антиукраїнської пропаганди

00:00,
29 Липня 2014
1444

Понад половина росіян не вірить в існування антиукраїнської пропаганди

00:00,
29 Липня 2014
1444
Понад половина росіян не вірить в існування антиукраїнської пропаганди
Найбільш популярним джерелом інформації про Україну для громадян Російської Федерації є телебачення. Про це свідчать результати соціологічного опитування, оприлюднені російською компанією «Левада-центр». 

За даними дослідження, 94% опитаних  з телебачення дізнаються про події в Україні. Цей показник залишається практично незмінним протягом останніх місяців. У квітні він теж становив 94%, у травні – 92%, а у червні – 91%.

Окрім цього, 21% опитаних дізнаються про Україну від друзів, рідних та сусідів. Наступними популярними джерелам інформації є: інтернет-видання – для 16% опитаних, радіо – 12%, соціальні мережі – 9%, газети – 9%, журнали – 1%.

Водночас 29% опитаних вважають, що російські федеральні засоби масової інформації висвітлюють події в Україні загалом об’єктивно, ще 45% – здебільшого об’єктивно. Вважають російські ЗМІ не надто об’єктивними або зовсім необ’єктивними відповідно 14% та 3% опитаних. 10% респондентів не змогли відповісти.

58% росіян не згідні з тим, що федеральні ЗМІ ведуть проти України пропагандистську інформаційну війну та вважають, що ті формують об’єктивну картину подій. 15% опитаних вірять у існування російської пропаганди та вважають це правильним і виправданим з огляду на ситуацію в Україні. Натомість 10% респондентів  вважають таку пропаганду небезпечною та шкідливою.

Опитування було проведено 18-21 липня 2014 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського та сільського населення серед 1600 осіб віком понад 18 років. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
biografos.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду