Під санкції ЄС потрапив співвласник одного з найбільших медіахолдингів Росії

«Юрій Ковальчук є давнім знайомим президента Путіна та співзасновником дачного кооперативу «Озеро», який об’єднує впливові групи осіб з оточення президента Путіна … Він є керівником та власником найбільшої долі у банку «Россия», – сказано в повідомленні «Офіційного журналу». Санкції запроваджені у зв’язку з дестабілізацією ситуації в Україні.

«Крім того, банк «Россия» має важливі пакети акцій у «Национальной медиа группе», яка, в свою чергу, контролює телеканали, що активно підтримують політику російського уряду щодо дестабілізації України», – зазначають в ЄС.

До активів «Национальной медиа группы» входять: «Первый канал» (25%), РЕН ТВ (68%), «Петербург-Пятый канал» (72%), радіо «Русская служба новостей» (100%), газета «Известия» (73,2%). Крім цього, медіахолдинг володіє 50% статутного капіталу телевізійного продакшину «Арт Пикчерс Вижн» та управляє газетою «Metro-Петербург».

«Национальную медиа группу» створено у 2008 році за участі Юрія Ковальчука шляхом об’єднання активів акціонерного банку «Россия», бізнесмена Олексія Мордашова, «Сургутнефтегаз» та страхової групи «Согаз». Із 2011 року 7,5% акцій в «НМГ» володіє європейський медіахолдинг RTL Group. Керівником Ради директорів ЗАТ «НМГ» є Кирило Ковальчук – племінник Юрія Ковальчука. Одним із топ-менеджерів «Национальной медиа группы» є Арам Габрелянов, засновник телеканалу LifeNews.

Матеріал  підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus