Однією із загроз для України є федералізація, яку насаджує Кремль – висновки конференції «Україна: Мислити разом»

uacrisis.org

Як зазначив літературний редактор The New Republic Леон Візельтір, Путін порушив усі міжнародні норми і міжнародне законодавство, анексував Крим, і дестабілізував цим Україну. «У будь-якому трактуванні слова це напад на світовий порядок у пост-воєнному світі. Цей напад має суттєві наслідки не тільки для України, але і всього світу. Він піднімає фундаментальні питання відповідальності держав по відношенню до інших держав», – сказав експерт.

На думку французького філософа та журналіста Бернара-Анрі Леві, Європа потребує «дзвінка» для пробудження, оскільки інформаційна кампанія Росії набирає тут обертів. «Перша вимога до Європи – “відключити” тих, хто перешкоджає виборам, – каже Леві. – Друга – не вірити Путінській пропаганді, адже це буде моральною поразкою». Француз вважає, що санкції не працюють не тому, що вони недостатньо хороші, а тому, що їх можна обійти і самих лише санкцій недостатньо. «Путін не гравець у шахи, а політичний гангстер. Його режим живиться європейською слабкістю. Тож моя скромна порада – посилити санкції і не потрапити до пастки Кремля», - додав промовець.

Професор історії Єльського Університету та постійний член Інституту гуманітарних наук у Відні Тімоті Снайдер назвав українську революцію «європейською»: «Ця революція, безумовно, європейська, і реакція також повинна бути європейською. Проблема в тому, що революція відбулася, але відсутність достатнього аналізу призвела до відсутності політичних реакцій. Важливо, що Майдан сам по собі з його гідністю і натхненням відкриває можливості для майбутнього. На Заході подібні речі сприймаються як само собою зрозумілі. Але тепер ми переймаємо ці емоції».
 

Загалом експерти погодилися, що нині для вирішення конфлікту необхідна більш активна реакція Заходу.

«Як на мене, Путін діяв з почуття слабкості і усвідомлення нестабільності в Росії. Він боїться, що успіх України спричинить кінець його системи; наша мета полягає в тому, щоб продемонструвати, що суспільство може бути побудованим на демократичних правах і свободах. Таким чином, Західні країни мають забезпечити український успіх», - каже журналіст Пол Берман.

На думку колишнього Міністра закордонних та європейських справ Франції Бернара Кушнера, європейські реакції були навіть майже неіснуючими і занадто легкими.

Український філософ і есеїст Володимир Єрмоленко вважає, що реальний внесок, який Україна може зробити для Європи –  це пристрасть і віра, яку показав Майдан: «Є частина Європи, яку я називаю Європою правил, де вже немає віри, але є звичка слідувати встановленим правилам. Українці, які були на Майдані, готові слідувати правилам. Європа ж зустрілася з викликом, що існування правил неможливе без пристрасті», - сказав він.

«Українська криза не розділяє країну, а зміцнює солідарність українців», -  резюмує  Костянтин Сігов, Директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво‐Могилянська академія», засновник та керівник видавництва «Дух і Літера».
 

 

comments powered by Disqus