Новий фейк «НТВ» — про дружину Саакашвілі і торгівлю органами українців

Про маніпуляції телеканалу «НТВ», який фінансується «Газпромом», пише проект «EUvsDisinfo». 20 травня вийшла перша частина випуску під назвою «Саакашвілі. Битва за Україну» передачі «Засновано на реальних подіях».

Канал анонсує, що розповдає про «порноскандал», «кураторство дружини Саакашвілі торгівлею органами поранених українців» і як це все покривав колишній віце-президент США Джо Байден.

«Це типова прокремлівська робота медіа, коли дезінформацію подають як розвагу, використовуючи методи жовтої преси, конспіративних теорій та перетворюючи, коли це потрібно, важливі теми на сарказм. Програма «НТВ» про Саакашвілі працює саме так: намагається дегуманізувати та дискредитувати опонентів Кремля у сенсаційному стилі», — пишуть аналітики проекту.  

Вони нагадують, що про Міхеїла Саакашвілі та США російські пропагандисти вже давно поширюють багато конспіративних теорій. Приміром, про те, що Джон Маккейн підштовхнув пана Саакашвілі розпочати війну з Росією, чи те, що екс-президент Грузії організував стрілянину на Майдані у Києві за допомогою американських спецслужб.

Торгівля органами — також давній міф Москви. Його свого часу детально спростовував грузинський проект «Детектор міфів». У 2016 році аналогічні звинувачення лунали на адресу нардепів Сергія Власенка та Семена Семенченка від телеканалу «Россия 24». У відео від «НТВ» не надається жодних доказів звинувачень і на адресу дружини Саакашвілі. 

Нгадаємо, нещодавно відома російська пропагандистка Ольга Скабєєва вигадала фейк — більшість населення України нібито протестує проти закону про українську мову. Це не так.

comments powered by Disqus