Комісар ЄС розповів про план Брюсселя по боротьбі з пропагандою Росії

ec.europa.eu

Як пише  The Guardian, завдяки детальному моніторингу ЄС було каталогізовано понад 4 тис. прикладів дезінформації. Серед них була інформація про отруєння Скрипалів у Солсбері та збитий літак MH17.

«Завдяки цьому ми тепер краще розуміємо основні інструменти, канали та меседжі кампанії з дезінформації Кремля», — запевнив Кінг.

ЄС має ряд заходів, що спрямовані на протидію маніпуляціям та фейкам

Наприклад, в інтернет-платформ вимагатимуть більшої прозорості щодо того, хто використовує мікро-вибірки для розповсюдження меседжів.

Кінг підкреслює, що зараз інструменти у соціальних медіа можуть бути дуже легко використані — державами чи іншими зацікавленими сторонами — для того, щоб зруйнувати демократичні системи та використати їх як зброю.

«Те, що раз було відкинуте, як фантазії, дуже швидко увірвалося у світ фактів в різних аспектах: від угоди про асоціацію між Україною та ЄС, до референдуму про членство у ЄС чи виборів президента, які повинні бути чесною грою», — каже він.

Три форми зловживань у соціальних мережах

Країни-члени ЄС невдовзі мають опублікувати свої плани щодо протидії втручанням у вибори та способам отримати дані виборців. Комісія прагне згуртувати зусилля, щоб подолати небезпеки від маніпуляцій у соціальних мережах, яку називає «сучасною зброєю масового знищення».

Зловживання у соціальних мережах, за словами пана Джуліана, має три форми:

-        витоки, що спрямовані на зміну громадської думки через появу шкідливої інформації у «потрібному місці» під час кампанії;

-        фальшиві новини, які допомагають розгойдати громадські настрої та вплинути на результат;

-        розповсюдження цілеспрямованих меседжів на базі психометрії, для чого використовують детальні дані про користувачів (тобто те, що зробила Cambridge Analytica).

У найближчі тижні очікується схвалення кодексу, який має роз’яснити користувачам інтернету, чому вони бачать ті чи інші меседжі та пости у соціальних мережах.

Нагадаємо, раніше MediaSapiens повідомляв, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.

comments powered by Disqus