Канада хоче долучитися до протидії пропаганді та кібератакам у Східній Європі

Фото: Brian Kennedy, Getty Images
Про це йдеться у підготовленому комітетом звіті «Посилення позиції Канади у Східній Європі та Центральній Азії», повідомляє «Укрінформ».

«Уряду Канади треба співпрацювати із союзниками в Східній Європі, Центральній Азії та деінде у покращенні колективних механізмів захисту від кібератак, а також проактивного моніторингу дезінформаційних кампаній й розробці засобів протидії, що дозволять мінімізувати шкоду від інформаційної війни», – йдеться в у документі.

На переконання канадських народних обранців, Канада обов’язково має долучитися до фінансування та роботи Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО, розташованого в Естонії, та Центру НАТО зі стратегічних комунікацій у Латвії. Окрім цього, у комітеті вважають, що Канаді слід і надалі підтримувати суттєву військову присутність у Європі. 

Цей звіт було підготовлено за результатами відрядження членів комітету до Польщі, Латвії, України та Казахстану на початку цього року, а також їх особистих зустрічей із експертами в Оттаві.

«Укрінформ» зазначає, що запропоновані у комітетських звітах рекомендації не є обов’язковими до виконання, однак зазвичай уряд відображає їх у своїх рішеннях.

Нагадаємо, 8 листопада міністри оборони країн-членів Північноатлантичного альянсу (НАТО) схвалили рішення про створення нової структури – Центру кібероперацій.

У жовтні цього року стало відомо, що російські хакери здійснюють атаки на особисті смартфони солдатів НАТО у країнах Балтії і Польщі.

У березні в НАТО повідомили, що планують витратити € 3 мільярди для модернізації своїх супутників і комп'ютерних технологій. Так організація намагається протистояти новим кіберзагрозам.

Нещодавно президент Словаччини Андрей Кіска (Andrej Kiska) заявив, що Європейський Союз повинен активніше протистояти інформаційній війні Росії та боротися з її пропагандою.

comments powered by Disqus