Головреда «Украина.ру» занесено на Дошку ганьби

Зокрема, 30 червня видання опублікувало фейкове фото документу, згідно з яким секретар РНБО (у виданні його називають головою СБУ) Андрій Парубій нібито готував провокацію проти Росії. Для підробки поширеного документу було використано підпис Парубія з іншого документу за січень 2014 року. Із посиланням на «Украина.ру» фейкове повідомлення було озвучено в ефірі каналу «Россия 24».

У повідомленні із заголовком «Харф знайшла в Росії сто тисяч українських бабусь» видання стверджує, що «представники офіційної української влади стверджували, що в Росію з території України прибувають не біженці, а туристи». Жодної схожої публічної заяви від представників української влади не виявлено. Джерело цієї інформації видання не називає.

У новині про заяву представника ОБСЄ зі свободи преси Дуні Міятович видання опублікувало лише частину заяви, яка була адресована українській владі. Журналісти видання згадали про затримання співробітниками СБУ маріупольського журналіста Сергія Долгова. Однак було замовчано першу частину заяви Дуні Міятович, в якій вона засудила дії незаконних збройних формувань ДНР стосовно журналістів  - запровадження цензури та переслідування.

Видання також активно використовує суб’єктивні думки у заголовках до інформаційних повідомлень, що є порушенням стандарту відокремлення факту від коментарів. Наприклад, новина про замовлення української влади для вітчизняної оборонної промисловості опубліковано під заголовком «Київ буде чавити незгідних танками».  

Окрім цього, видання регулярно вживає маніпулятивні ярлики «карателі», «каральна операція», «есесівці», «фашисти» стосовно української влади.

Олена Березовська також є автором однойменного фільму «Украина.ру», який за допомогою маніпуляцій та перекручувань транслює один із ключових шовіністичних месиджів російської пропаганди про те, що Україна як держава не існує і є лише проектом Заходу.

Нагадаємо, очолюване Оленою Березовською інтернет-видання «Украина.ру» було створено на початку червня 2014 року під керівництвом гендиректора МІА «Россия сегодня» Дмитра Кисельова.

Детальніше із фактами брехні та маніпуляцій на сторінках «Украина.ру» можна ознайомитися на fameandshame.telekritika.ua.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus