Фото втечі Порошенка від натовпу виявилося фейком. Його вже встигли розповсюдити російські ЗМІ

Facebook

Оригінальні фотографії, з погляду на яких зрозуміло, що президент йде назустріч натовпу, а не тікає від нього, опублікував на своїй сторінці у Facebook прес-секретар президента України Святослав Цеголко.


«Класичний фейк, коли фото підрізають. Сподіваюся, у тих, хто його поширив, вистачить сміливості подати спростування. P.S. Ні сміливості , ні совісті не вистачить лише пропагандистам з РФ та їхнім посіпакам», — написав він.

Спростував фейковий знімок і його автор — житомирський фотограф Леонід Шевчук. Він також зробив допис у Facebook, до якого прикріпив оригінали фотографій з житомирської зустрічі президента.


«Я автор фото з президентом, який ЙДЕ ДО ЛЮДЕЙ! Не тікає, а йде у натовп», - підкреслює він.

Згодом цей допис Шевчука репостнув і Цеголко.Втім, фейкову фотографію вже встигли розмістити у себе декілька українських видань. Серед них: Українські Новини, Позиция, Кореспондент.net, Replyua.Видання Vesti називає першоджерелом обрізаного знімка допис у фейсбуці колишнього народного депутата України Олександра Онищенка, який переховується від українських правоохоронних органів у Європі.


Допис Онищенка підхопили й російські прокремлівські видання. Так, новину про «втечу Порошенка з мітингу під крики натовпу» поширили RT (Russia Today), Российский диалог та інші.

Нагадаємо, нещодавно Закарпатська ОДА назвала «грубим фейком» відставку Москаля.comments powered by Disqus