ЄС проведе громадські консультації щодо протидії фейкам і пропаганді

blog.majestic.com
Про це повідомляє «Укрінформ».
 
Керівна інституція ЄС звернулася до широкого кола експертів із закликом долучитися до ініціативи.

«Єврокомісія сьогодні започатковує публічні консультації щодо фейкових новин та дезінформації, що поширюються онлайн, та створює експертну групу високого рівня у складі представників академічних кіл, онлайн-платформ, ЗМІ та організацій громадянського суспільства», — повідомили у Єврокомісії.

Метою роботи групи є опрацювання стратегії ЄС із протидії фейковим новинам, яка буде представлена навесні 2018 року.

Зацікавлені експерти, включаючи громадян, активістів соціальних медіаплатформ, журналістів, дослідників, а також офіційних посадовців органів влади, запрошуються подати заявки на участь у групі до середини грудня, щоб вже у січні 2018 року нова структура розпочала свою діяльність.

«Група збиратиме думки щодо дій, які можуть бути здійснені на рівні ЄС, з метою надання громадянам ефективних інструментів із відокремлення надійної та перевіреної інформації, а також адаптації до викликів цифрової ери», - пояснили у відомстві.

Нагадаємо, у жовтні оперативна робоча група ЄС зі стратегічних комунікацій (East StratCom Task Force) повідомла, що виявила понад 3 тис. випадків дезінформації від російськомовних ЗМІ за два роки.

У вересні стало відомо, що Єврокомісія виділить більше коштів на підтримку України у боротьбі з російською пропагандою.

Цього року ЄС також удосконалив сайт із базою даних повідомлень, пов’язаних із пропагандою та дезінформацією з боку Росії.

comments powered by Disqus