ЄС повинен активніше боротися з російською пропагандою – президент Словаччини

www.europarl.europa.eu

Про це він сказав під час виступу в Європарламенті, повідомляється на сайті органу влади.

«Було б ганьбою дати європейському проекту провалитися через нашу нездатність припинити розповсюдження оманливої інформації та фальшивих новин», – сказав пан Кіска.

Президент Словаччини переконаний, що солідарність та взаємна довіра є ключовими для успіху ЄС та «нашої сили подолати те, що відбуватиметься далі».

Пан Кіска наголосив, що Євросоюз повинен мати більш амбіційну зовнішню політику та політику безпеки і не обмежуватися тільки фінансовою підтримкою країн після того, як там минає гаряча фаза конфлікту. Також він закликав Євросоюз не відмовлятись від розширення, адже «нездатність дати надію сусіднім країнам ЄС йде на користь противникам процвітаючої, мирної та інтегрованої Європи».

Нагадаємо, у березні найбільше словацьке інформагентство TASR розірвало угоду з російським державним медіа Sputnik.

Агентство Sputnik розглядалося Європарламентом як канал поширення російської пропаганди та згадувалося у доповіді спецслужб США у такому ж контексті.

Наприкінці минулого року глава Європарламенту Мартін Шульц закликав до ухвалення жорстких, загальноєвропейських законів, які б допомогли зупинити поширення фальшивих новин.

Нещодавно стало відомо, що Європейська комісія розпочинає громадські консультації зі створення експертної групи високого рівня із протидії дезінформації.

comments powered by Disqus