Авторку сюжету про розіп’ятого в Слов’янську хлопчика занесено на Дошку ганьби

В інтерв’ю Юлії Чумаковій біженка зі Слов’янська Галина Пишняк розповіла історію про нібито публічну страту українськими військовими 3-річного хлопчика на центральній площі Слов’янська. Дитину, за словами жінки, розіп’яли на дошці оголошень, після чого знущалися з її матері.

Журналістка Юлія Чумакова не отримала підтвердження або спростування цієї історії в інших джерелах.

У розмові з журналістом «Новой газеты» Євгенієм Фельдманом місцеві мешканці спростували озвучену в ефірі «Первого канала» історію. Не бачили публічної страти й ті, хто були того дня на центральній площі Жовтневої революції (біженка Галина в своїй історії називає її площею Леніна. – Прим.). Окрім того, місцеві жителі стверджують, що якби така трагедія справді мала місце, то про неї знало би все місто.

Блогерам вдалося знайти в соціальних мережах сторінку героїні сюжету. Відомий ЖЖ-користувач під ніком v_n_zb стверджує, що біженку звати Галина Астапенко і вона є дружиною співробітника донецького «Беркута» Костянтина Пишняка, який сьогодні воює на боці бойовиків.

Нагадаємо, російський опозиціонер Олексій Навальний закликав судити авторів такої цинічної дезінформації.

Національна спілка журналістів України ініціює скаргу щодо цього сюжету та його авторів до Громадської колегії зі скарг на пресу РФ.

Після сюжету Міністерство внутрішніх справу України заявило, що домагатиметься заборони в'їзду в Україну і країни ЄС генеральному директору російського «Первого канала» Костянтину Ернсту і ще 300 російським журналістам.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus