Представники німецького СМ провели тренінг для українських журналістів дитячих програм

00:00,
21 Липня 2014
1705

Представники німецького СМ провели тренінг для українських журналістів дитячих програм

00:00,
21 Липня 2014
1705
Представники німецького СМ провели тренінг для українських журналістів дитячих програм
Автори:
14–18 липня в Києві на базі Національної телекомпанії України пройшов тренінг від представників німецького суспільного мовлення для українських журналістів дитячих програм.

Для Національної телекомпанії України це перший тренінг у низці запланованих навчальних тренувань телевізійників. Його тематика пояснюється особливою увагою до відродження дитячого мовлення на Першому та запуском нових проектів у процесі трансформації каналу в суспільного мовника.

Тренінг проводили Уте Маттігкайт і Діана Песслер. Уте Маттігкайт – з 1992 року керуючий директор, журналіст і режисер для німецьких та міжнародних ЗМІ. З 2003 року працює в пізнавально-розважальних журналах для дітей і підлітків. Понад п'ять років – головний редактор дитячого суспільно-політичного журналу ARD «Дев'ять з половиною» (Neuneinhalb)виробництва компанії tvision (м. Кельн). Редактор журналів новин каналу ZDF «Сьогодні», HEUTE journal та «Лого!» (ZDF-новини для дітей).

«Я вперше в Україні, і одразу зрозуміла, що маємо одні й ті ж проблеми, спільні ідеї. На цьому фундаменті можна будувати нове і показувати, що ми єдині. Я зустріла на тренінгу колег, відчула, що мислимо одними категоріями, почула багато нових цікавих ідей для своєї роботи вдома. Перед українськими телевізійниками державного каналу стоять великі проблеми, пов’язані з трансформацією у суспільного мовника. Процес почався, і він кидає виклик: виготовити високоякісний продукт з малим бюджетом. Але це не лише ваша проблема, це перепона для багатьох каналів суспільного телебачення у світі, ми в Німеччині, також маємо її. Вихід один: об’єднатися, стати справді творчою командою, чути один одного і – не боятися. Бажаю українським колегам, які творять складний телевізійний продукт для дітей, бути сміливими. Я оглядаю стіни кімнати, де ми разом творили нову концепцію дитячої вікторини, вона рясніє тезами ідей та шляхів їх втілення. Це результат вашої роботи, ви довели свою майстерність, тому довіряйте собі і – вперед!», – каже пані Маттігкайт.

Діана Песслер – продюсер tvision GmbH в Кельні, пише та продюсує тележурнали для дітей, такі як «Дев’ять з половиною»  для ARD та «Земля кличе майбутнє» (Erde an Zukunft) для КІ.КА. Тренер для Deutsche Welle Akademie (наприклад в Замбії і Туреччині), консультант медіа-виробників щодо розвитку телевізійних форматів.

«Найкраще – це те, що я познайомилися з новими людьми, колегами, і зрозуміла, що ми поділяємо думки один одного. Чого бракує вашій "дитячій команді"? Структурованості, вміння розкласти на полички фонтани гарних цікавих нестандартних ідей. Для цього потрібно постійно тренуватися в практиці обговорення, мати мудрого модератора. А ще бажаю ставати ближчими до своєї цільової аудиторії – дітей, ставитися до них без загравань, як до рівних», – зазначила тренер Діана Песслер.

У навчанні з розробки якісного контенту для дітей взяли участь співробітники редакції дитячих та молодіжних програм, документалісти та представники інших підрозділів телекомпанії. Предметом обговорення стали міжнародні (Великобританії, Австралії, Голландії, Таїланду, Японії та Німеччини) та українські телевізійні формати для дітей, які переглянули учасники тренінгу.

«Для мене корисною стала теорія, яку ми вчили у вузі, але призабули, я із задоволенням відновила базові оповідні засоби. Дуже шкода, що за 22 роки моєї роботи в дитячій редакції така форма навчання співробітників проводиться вперше, і добре, щоб це стало нормою», – каже Наталія Жупан, завідувач відділу редакторів ТО дитячих і молодіжних програм.

«Дякуємо за погляд ззовні, завжди цікаво, як схожі завдання вирішують сусіди. З цікавого відзначила б обов’язковість перевірки пілотних програм на дитячих фокус-групах», – розповіла Марія Андрущенко, заступник директора ТО дитячих і молодіжних програм.

Головний результат тренінгу – це народження нового проекту. В ході тренінгу було розроблено концепцію формату вікторини для старшокласників. Як зазначає прес-служба НТКУ, саме такого формату не має сьогодні український телевізійний простір і саме такої програми прагне суспільне телебачення, яке створюється у державі.Джерело: Прес-служба Першого Національного

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
1tv.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду