В Україні запустили перший онлайн-курс з верифікації для журналістів

В Україні запустили перший онлайн-курс з верифікації для журналістів

14:47,
23 Листопада 2016
2872

В Україні запустили перший онлайн-курс з верифікації для журналістів

14:47,
23 Листопада 2016
2872
В Україні запустили перший онлайн-курс з верифікації для журналістів
В Україні запустили перший онлайн-курс з верифікації для журналістів
Автори:
21 листопада 2016 ГО «Інтерньюз-Україна» та чеська організація Transitions Online запустили на освітній платформі VUM online курс з верифікації інформації для журналістів.

Курс є безкоштовним та містить 8 лекцій, кожна з яких розбита на 2-3 частини тривалістю 6-10 хвилин. Мова курсу – російська, оскільки курс націлений на медіаспільноту пострадянського простору. Розробники курсу ставлять за мету навчити слухачів самостійно розпізнати фейки й покращити навички критичного сприйняття інформації.

Лекторами курсу виступили Віталій Мороз, медіа-тренер, керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна» та Михайлина Скорик, медіа-тренерка, головна редакторка сайту podrobnosti.ua (2014-2015).

«Хоча курс розрахований на представників ЗМІ, лекції зацікавлять усіх тих, для кого соцмережі стали “середовищем існування”» – розповів Віталій Мороз, один із тренерів курсу.

Під час курсу учасників планують навчити перевіряти першоджерела візуального контенту, швидко знаходити архівну інформацію в соцмережах, користуватися пошуком по геолокації. Особлива увага приділена тамам достовірності публікацій на сайтах та розпізнавання сумнівних сайтів, джинси та пропаганди.

Кожна лекція супроводжується практичними вправами, учасники навчаться користуватися десятками сервісів для перевірки – від складного пошуку в Фейсбуці та Твітері до Yomapic та Google Earth.

«Цим курсом ми зацікавлені зменшити кількість фейків, що їх нерідко тиражують українські медіа» – зазначила лекторка Михайлина Скорик.

Після кожної лекції слухачам пропонується конспект, додаткова література (тексти та відео), а також тест з п’яти запитань, що дозволить перейти до наступної лекції. Фінальне завдання – тест з 15 запитань, після його успішного проходження слухачі отримають сертифікат від VUM Online.

В середині грудня 2016 ГО «Інтерньюз-Україна» та TOL.org планують також запустити другий курс «Соціальні мережі для журналістів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
VUM
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду