У Києві відбудеться четверта міжнародна конференція з медіаграмотності
У Києві відбудеться четверта міжнародна конференція з медіаграмотності
Аудиторією учасників конференції є вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, науково-педагогічні працівники вищих педагогічних навчальних закладів, закладів післядипломної педагогічної освіти, співробітники бібліотек, науковці та працівники мас-медіа.
Організатори проекту - Міністерство освіти та науки України, Академія української преси, Національна академія педагогічних наук України та Інститут соціальної та політичної психології. Проект підтримали Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз.
Основні напрями роботи конференції:
- Медіаграмотність як життєво необхідна навичка в сучасному соціально-політичному та культурному полі України;
- Медіаосвіта і медіаграмотність під час викладання суспільних дисциплін;
- Медіаосвіта як педагогічна інновація;
- Медіапсихологія і медіаосвіта;
- Медіаосвіта і медіаграмотність у загальноосвітніх навчальних закладах: практика, проблеми, перспективи;
- Медіаосвіта і медіаграмотність в постдипломній та вищій педагогічній освіті;
- Медіа- та інформаційна грамотність: новий функціонал бібліотек;
- Медіаосвіта: моделі упровадження у позашкільних навчальних закладах.
Перелік напрямів роботи конференції є орієнтовним і відкритим для доповнення.
Організатори планують запросити за рахунок оргкомітету випускників восьми Шкіл з медіаосвіти, що відбулися у 2011-2015 роках, які викладають медіаосвіту у вигляді окремого предмету чи інтегровано. Школи з медіаосвіти дали змогу підготувати близько 150 вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів ОІППО і вищих навчальних педагогічних закладів до викладання медіаосвітніх дисциплін.
Для інших категорій учасників фінансові витрати (проїзд, проживання і харчування) покриваються за власний рахунок.
Заявки та тексти статей на участь у конференції приймаються до 20 лютого.
Заповнити анкету учасника можна за посиланням.
Вимоги до статей:
Структура та зміст статті мають відповідати тематиці конференції, сучасним вимогам і мати такі необхідні елементи:
- Постановку проблеми та її зв'язок із важливими науковими та практичними завданнями.
- Аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання цієї проблеми і на які спирається автор; виділення невирішених частин загальної проблеми, які розкриває дана стаття.
- Постановка завдань дослідження.
- Виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів.
- Висновки та перспективи подальших досліджень у цьому напрямі.
- Список використаної літератури подається в алфавітному порядку. Бібліографічні відомості про джерела оформляються згідно з діючими вимогами Державного стандарту.
Вимоги до оформлення статей:
- У правому верхньому кутку сторінки – ім’я та прізвище автора. Посередині сторінки – назва статті (великими літерами, шрифт жирний), в кінці – список використаної літератури. Під назвою через один інтервал – анотація та ключові слова українською мовою. Після списку використаної літератури – анотація та ключові слова російською та англійською мовами.
- Посилання на цитовані джерела подавати у квадратних дужках після цитати. Перша цифра – номер джерела в списку літератури, друга – номер сторінки.
- Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен несуть автори публікацій.
- Після статті через один інтервал подається за наскрізною нумерацією список використаної літератури під заголовком «СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ».
- Матеріали конференції друкуються в авторській редакції, тому просимо попередньо ретельно відредагувати тексти статей відповідно до сучасної термінології та правопису.
- Статті подаються в електронному варіанті на адресу info@aup.com.ua. Вимоги до тексту: шрифт – Times New Roman, 14 pt, міжрядковий інтервал – 1.
За результатами конференції буде безкоштовно сформовано електронний збірник матеріалів, який можна занатажити у червні 2016 року в PDF-форматі на сайті АУП: www.aup.com.ua, на порталі «Медіаосвіта і медіаграмотність»: www.medialiteracy.org.ua та на веб-сторінці Лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти НАПН України www.mediaosvita.org.ua
З питань участі в конференції звертатись:
Оксана Волошенюк, менеджер медіаосвітніх програм АУП
(067) 5049802
Юлія Гуза, редактор порталу «Медіаосвіта і медіаграмотність».
info@aup.com.ua
(063) 142 09 61
Веб-сторінка: www.aup.com.ua
Веб-портал: www.medialiteracy.org.ua
Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/aupfoundation/
ОРГКОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ
Голова оргкомітету: Іванов Валерій Феліксович, президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор.
Члени оргкомітету:
Волошенюк Оксана Валеріївна, провідний мистецтвознавець Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського НАН України, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси;
Дегтярьова Галина Анатоліївна, завідувач кафедри методики викладання мов і літератури Харківської академії неперервної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент;
Кононенко Юрій Григорович, директор Департаменту середньої загальноосвітньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України;
Найдьонова Любов Антонівна, заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук.